Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
30 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXII Niedziela ZWYKŁA, 29 sierpnia 2021 r.

 • Witam wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii w ostatnim tygodniu wakacji.Dzisiaj w naszym dekanacie Odpust św. Bartłomiejaw parafii Polskie Łąki. Suma o godzinie 11:00.
 • We wtorek od 16:00 spowiedź święta dla dzieci i młodzieży przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym.
 • W środę 1 września rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Tego dnia zapraszam serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły, nauczycieli, wychowawców, oraz rodziców na Mszę Świętą o godz. 8:15. Autobusy dowiozą dzieci i młodzież bezpośrednio do kościoła. Miejscowi uczniowie przychodzą we własnym zakresie.
 • 1 września przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Wójt Gminy Lubiewo Joanna Jastak zaprasza w tym dniu na obchody rocznicy do Klonowa na godzinę 11:00, gdzie przy Kwaterze Poległych Żołnierzy odbędzie się apel poległych i składanie wieńców.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne– I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołaniakapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafianz posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
  • W sobotę zapraszam na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu na godzinę 20:00.
 • W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godzinie 9:00 w Bysławku i o godzinie 10:30 w kościele parafialnym odbędzie się poświęcenie plecaków i przyborów szkolnychdzieciom rozpoczynającym naukę. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Od przyszłej niedzieli wracamy do starego porządku Mszy Świętych w niedzielę, mianowicie wieczorna Msza Święta będzie odprawiana o godz. 17:00.
 • W przyszłą niedzielę przypada takżeOdpust Matki Bożej Pocieszenia w kościele w Bysławku. Suma o godz. 12:00. Bardzo prosimy mieszkańców, tak jak każdego roku, o pomoc w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów.
 • W najbliższy wtorek po Mszy świętej o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie członków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszam.
 • Na koniec jedna propozycja dla parafian związana z życiem sakramentalnym. Przy wyjściu z Kościoła można odbierać tzw. Dyplomiki uczestnictwa w nabożeństwie I piątków miesiąca. Zapraszam chętnych – młodzież i dorosłych do włączenia się w to dzieło. Wielu z nas, być może skorzystało z tej propozycji, kiedy byliśmy po I Komunii Świętej. Dziś jest to inicjatywa ośrodka duszpasterstwa w Toruniu. Chętni, którzy włączą się w to dzieło już od września mogą zostać wpisani do księgi pamiątkowej wniesionej do kościoła Nowej Ewangelizacji 18 maja 2022 roku w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
crossmenu