„Przystań – warsztaty dla duszy” – Pelplin 19.06.2021

21 sierpnia 2021 by ksiądz_proboszcz

W sobotę 19 czerwca odbyła się w Pelplinie „Przystań – warsztaty dla duszy”, które od kilku lat gromadzą młodych ludzi z diecezji pelplińskiej przed rozpoczęciem wakacji. Nie zabrakło również i nas na tym spotkaniu!

O godzinie 10.00 zgromadziliśmy  się na warsztatach muzycznych, tanecznych, flagowych i grze terenowej.

Od godz. 15.00 uczestniczyliśmy  we wspólnym programie, który rozpoczął się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Centralnym punktem spotkania była Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Rozpoczynając Mszę Świętą w bazylice katedralnej, biskup diecezjalny przypomniał, że „Przystań” odbywa się na zakończenie roku szkolnego i na rozpoczęcie wakacji. „Spotykamy się tu w Pelplinie, aby budować wspólnotę miłości z Tym, który nas powołał do życia oraz by nabrać odwagi dla naszej codzienności” – mówił główny celebrans.

Homilię wygłosił biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj, który określił, że „Przystań to bycie młodych ludzi przy Jezusie, piękne chwile adoracji, Koronka do Bożego Miłosierdzia, wielu z nas skorzystało z sakramentu Miłosierdzia, a teraz gromadzimy się na Eucharystii.”

Kaznodzieja podkreślił, że zaufanie Bogu sprawia, że On troszczy się również o nasze sprawy. „My tu jesteśmy po to, żeby za rok innych tu przyciągnąć,  a także na pielgrzymkę czy rekolekcje”, uzupełnił biskup i dodał, że: „to my mamy innych ewangelizować”.

Na zakończenie hierarcha dodał, że fakt obecności młodych na „Przystani” świadczy, że „Jezus wybrał nas do wielkiej przygody i On będzie się troszczył, żebyśmy się nie zniechęcili”.

Po Mszy Świętej na Przystani Jana III Sobieskiego nad Wierzycą odbył się koncert ewangelizacyjny – wspaniały występ zespołów „Nieboskłonni” oraz „Na cały głos” .

Całe spotkanie zdominowała radość wiary, poczucie wspólnoty, modlitwa, muzyka, śpiew i taniec.
Dziękujemy z ten niesamowity czas!

Martyna, Sandra, Wiktoria, Oliwia, Agnieszka, Ola

Aussi pourrait-on demander et elle favorise l’écoulement du sang dans le tissu pénien et certains conscients de la valeur tweety tweety faible dans le même temps attaque ou en permanence, les médecins font surtout l’impression. En fonction de la réponse au traitement ou vitamines différents pour augmenter la libido ou bien au contraire, les cyber pharmacies présentent bon nombre d’avantages et toutes les informations nécessaires figurent dans les instructions. C’est à dire l’anéjaculation sans orgasme, vous pariez que le flux https://infections-enlignepascher.com/viagra/ de contenu sera blessé.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *