Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
21 sierpnia 2021

"Przystań - warsztaty dla duszy" - Pelplin 19.06.2021

W sobotę 19 czerwca odbyła się w Pelplinie „Przystań – warsztaty dla duszy”, które od kilku lat gromadzą młodych ludzi z diecezji pelplińskiej przed rozpoczęciem wakacji. Nie zabrakło również i nas na tym spotkaniu!

O godzinie 10.00 zgromadziliśmy  się na warsztatach muzycznych, tanecznych, flagowych i grze terenowej.

Od godz. 15.00 uczestniczyliśmy  we wspólnym programie, który rozpoczął się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Centralnym punktem spotkania była Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Rozpoczynając Mszę Świętą w bazylice katedralnej, biskup diecezjalny przypomniał, że „Przystań” odbywa się na zakończenie roku szkolnego i na rozpoczęcie wakacji. „Spotykamy się tu w Pelplinie, aby budować wspólnotę miłości z Tym, który nas powołał do życia oraz by nabrać odwagi dla naszej codzienności” – mówił główny celebrans.

Homilię wygłosił biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj, który określił, że „Przystań to bycie młodych ludzi przy Jezusie, piękne chwile adoracji, Koronka do Bożego Miłosierdzia, wielu z nas skorzystało z sakramentu Miłosierdzia, a teraz gromadzimy się na Eucharystii.”

Kaznodzieja podkreślił, że zaufanie Bogu sprawia, że On troszczy się również o nasze sprawy. „My tu jesteśmy po to, żeby za rok innych tu przyciągnąć,  a także na pielgrzymkę czy rekolekcje”, uzupełnił biskup i dodał, że: „to my mamy innych ewangelizować”.

Na zakończenie hierarcha dodał, że fakt obecności młodych na „Przystani” świadczy, że „Jezus wybrał nas do wielkiej przygody i On będzie się troszczył, żebyśmy się nie zniechęcili”.

Po Mszy Świętej na Przystani Jana III Sobieskiego nad Wierzycą odbył się koncert ewangelizacyjny – wspaniały występ zespołów „Nieboskłonni” oraz „Na cały głos” .

Całe spotkanie zdominowała radość wiary, poczucie wspólnoty, modlitwa, muzyka, śpiew i taniec.
Dziękujemy z ten niesamowity czas!

Martyna, Sandra, Wiktoria, Oliwia, Agnieszka, Ola

crossmenu