Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
12 sierpnia 2021

Chrześcijański Odpustowy Festiwal Filmowy – 8-10 sierpnia 2021r.

W tym roku w ramach naszego Odpustu po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Chrześcijańskim Odpustowym Festiwalu Filmowym na Rodzinnym Podwórku na plebanii. Przez 3 kolejne dni (niedziela, poniedziałek i wtorek) o 20:30, na specjalnie przygotowanych leżakach do wygodnego spędzenia czasu obejrzeliśmy 3 filmy, których wspólnym punktem było odniesienie do naszego chrześcijańskiego systemu wartości. Już od godziny 20:00  mogliśmy przyjść np. zjeść kiełbaskę, ciasto, wypić kawę, herbatę czy coś zimnego. I tak:

– W niedzielę 8 sierpnia –obejrzeliśmy film na temat macierzyństwa i ojcostwa.

– W poniedziałek 9 sierpnia – film, który miał nam pomóc odpowiedzieć nam na pytanie: Co liczy się bardziej – pieniądze czy szczęście!

– We wtorek 10 sierpnia – film ukazujący, że modlitwa jest naprawdę siłą i sprawia, że człowiek wobec różnych okoliczności życia ma Kogoś – czyli Boga, który przemienia.
W trakcie emisji filmów na twarzach parafian, gości widać było wielkie skupienie, zainteresowanie, a nawet wzruszenie. Po projekcji wszyscy zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu wydarzeniach.
Idea trzydniowego festiwalu okazała się bardzo trafiona. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i widzom, którzy tak licznie wzięli udział w festiwalu filmowym.

Wielkie podziękowania składamy wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc w organizacji Chrześcijańskiego Odpustowego Festiwalu Filmowego.

crossmenu