Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
9 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - ODPUST PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, 8 sierpnia 2021r.

 • Dzisiaj odpust parafialny Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12:00. Nie będzie zatem Mszy Św. o godz. 10:30 oraz o godz. 12:00 w Minikowie. Kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 • W tym roku w ramach naszego Odpustu pragnę zaprosić wszystkich parafian, gości do uczestnictwa w Chrześcijańskim Odpustowym Festiwalu Filmowymna Rodzinnym Podwórku na plebanii. Jak będzie przebiegał?
 • Przez 3 kolejne dni (niedziela, oraz poniedziałek i wtorek) o 20:30 obejrzymy wspólnie film, będą przygotowane specjalne leżaki do wygodnego spędzenia czasu. Już od godziny 20:00 będzie można przyjść np. zjeść kiełbaskę, może ciasto, wypić kawę, herbatę czy coś zimnego. Wybraliśmy 3 różne filmy, których wspólnym punktem jest odniesienie do naszego chrześcijańskiego systemu wartości. I tak:
  • W Niedzielę 8 sierpnia –na temat macierzyństwa i ojcostwa. Zapraszamy oczywiście wszystkich, ale szczególnie młode małżeństwa
  • W poniedziałek 9 sierpnia obejrzymy film, który ma pomóc odpowiedzieć nam na pytanie: Co liczy się bardziej – pieniądze czy szczęście! Także zapraszamy wszystkich, ale przede wszystkim młodych ludzi stojących przed wyborami co robić w życiu, w którym kierunku pójść.
  • We wtorek 10 sierpnia obejrzymy film, który ukazuje, że modlitwa jest naprawdę siłą i sprawia, że człowiek wobec różnych okoliczności życia ma Kogoś – czyli Boga, który przemienia. Bez wątpienia to film dla każdego, ale może szczególnie dla kogoś kto nie potrafi się modlić, komu modlitwa sprawia trudność, albo po prostu nigdy nie odkrył jej wyjątkowego znaczenia.
 • We wtorek 10 sierpnia w dzień św. Wawrzyńca można skorzystać z daru Odpustu Zupełnego w Bysławku. Msza Święta w intencji dobroczyńców i ofiarodawców Domu Formacyjnego zostanie odprawiona o godzinie 19:00.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
 • Zapraszam dzieci i młodzież na 2-dniowy wyjazd parafialny do Warszawy, Niepokalanowa i Parku Wodnego Suntago(największego w Polsce) w dniach 18 – 19 sierpnia. Koszt 340 zł od uczestnika do 16 roku życia i 350 zł powyżej 16 roku. Zapisy, odbiór kart uczestnika i wpłaty w zakrystii lub biurze parafialnym.
crossmenu