Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
4 maja 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - V Niedziela WIELKANOCNA, 2 maja 2021 r.

 • Przypominam o obostrzeniach sanitarnych, które dotyczą także obecności w kościołach. Od wtorku może znajdować się w kościele więcej osób. Będzie obowiązywać zasada 1 osoba na 15 m2. Pamiętajmy także o zakładaniu maseczek w kościele, dezynfekcji rąk przy wejściu i zachowaniu odstępu.
 • Jutro przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze będą odprawiane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7:30, 10:30 i 17:00 w kościele parafialnym, o godz. 9:00 w Bysławku i o godz. 12:00 w Minikowie. Podczas każdej Mszy Św. odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski.
 • We wtorek w Minikowie o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta z racji wspomnieniaśw. Floriana, który jest patronem naszego kościoła filialnego.
 • W najbliższyczwartek na godzinę 17:30 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na spotkanie do kościoła parafialnego.
 • Rozpoczął się maryjny miesiąc maj.Nabożeństwa majowe odprawiamy tylko w łączności ze Mszą Świętą. W majowe niedziele nabożeństwa odbywać się będą po Mszy św. o godz. 17:00.W maju przed niedzielną Mszą Świętą w Bysławku śpiewać będziemy Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek i Ipiątek w miesiącu
  • W czwartek wraz z nabożeństwem majowym – modlitwy o powołania
  • w piątek przed południem odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i pierwszopiątkowa spowiedź
 • W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu, kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
 • Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tego dnia modlić się będziemy zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.
 • Informacja Gminy

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przypominam, że na terenie Gminy Lubiewo zadanie to realizuje Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Pan Doktor zachęca wszystkich mieszkańców gminy by zdecydowali się przyjąć szczepionkę przeciw koronawirusowi, bo dzięki niej zagwarantujemy bezpieczeństwo własnego zdrowia i staniemy się bezpieczni dla rodziny, znajomych i współpracowników. Apeluje także o rozmowy między sąsiedzkie i rodzinne, zwrócenie uwagi na osoby starsze, samotne lub  niepełnosprawne mające być może trudności z dokonaniem rejestracji.  W razie problemów czy wątpliwości prosimy o kontakt z ośrodkami zdrowia i Urzędem Gminy w Lubiewie.

 

 

crossmenu