Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
6 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - WIELKANOC, 5 kwietnia 2021 r.

ŻYCZENIA    BISKUPA    PELPLIŃSKIEGO NA    UROCZYSTOŚĆ    ZMARTWYCHWSTANIA    PAŃSKIEGO

Siostry i Bracia!

Bracia Kapłani!

Od ponad roku nasze życie zmieniło się radykalnie z powodu pandemii. Próbujemy żyć zwyczajnie, ale co jakiś czas choroba kogoś bliskiego, kwarantanna lub izolacja, informacja o śmierci, o liczbie dziennych zachorowań i inne powodują, że lęk - a czasami poczucie bezradności - pojawia się w naszych sercach. To właśnie w takim czasie z całą mocą słyszymy radosne: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Jeśli z wiarą otworzymy się na tajemnicę Zmartwychwstałego, zagości w nas nadzieja, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych; że Ten który jest Zwycięzcą śmierci, piekła
i szatana jest silniejszy od wszelkiego zła, strachu, ciemności oraz grzechu; że Jego Miłość uzdrawia i daje siłę do zmagania się z trudami codziennego życia.

W Uroczystość Wielkanocną życzę Wam wszystkim Siostry i Bracia, aby Pan umocnił i pogłębił naszą wiarę oraz obdarzył nas miłością wobec tych, których postawił na naszej drodze. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań, niech oddali chorobę i da nadzieję na każdy dzień.

Z serca wszystkim Wam błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup

+ Ryszard Kasyna

 

Dołączamy się do życzeń Księdza Biskupa i jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowania do świąt. Serdecznie dziękuję całej służbie liturgicznej z szafarzami i ministrantami. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tworzyli asysty podczas Triduum, czyli lektorom, kantorom, osobom niosącym dary, fotografowi, dziękuję Państwu organistom, naszym strażakom. Bardzo dziękuję Panu kościelnemu. Moje serdecznie podziękowania kieruję w tym roku, wobec zaistniałej sytuacji, do pani Beaty Ostrowickiej i Jadwigi Domagalskiej za przygotowanie Grobu Pańskiego, panu Jackowi Słupińskiemu za krzesła, które wystawiliśmy dla wiernych  na zewnątrz kościoła, tak aby zachować restrykcje sanitarne; dziękuję Księdzu Radosławowi za pomoc i wygłoszone słowo Boże w Wigilię Paschalną.

 

  • Przypominam o obostrzeniach związanych z obecnością wiernych w kościołach. Obowiązuje zasada 1 osoba na 20 m2. W związku z tym proszę, aby pierwszeństwo uczestnictwa dać rodzinie zamawiającej intencje.
  • Niedziela Zmartwychwstania. Msze Święte: w Bysławku o godz. 9:00, o 10:30 w kościele parafialnym i o godz. 12:00 w Minikowie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30 i 17:00.
  • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w Bysławku o 9:00 oraz w Minikowie o 12.00. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL.
  • W przyszłą niedzielę, czyli II niedzielę wielkanocną, obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Kolekta tego dnia będzie drugą w miesiącu i przeznaczymy ją na cele inwestycyjne w parafii.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
crossmenu