Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
22 marca 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - V Niedziela WIELKIEGO POSTU, 21 marca 2021 r.

  • Dziękuję wszystkim za udział w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane  na seminarium oraz za ubiegłotygodniową kolektę inwestycyjną, której łączna suma wyniosła 2220 zł.
  • Trwa Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.30 w Bysławku.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym. W Minikowie i w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • W najbliższy czwartek spowiedź święta w Minikowie od godz. 10:00 do 10:30, a następnie w Bysławku od 11:00 do 11:30. Spowiedź święta w kościele parafialnym każdego dnia do Triduum Paschalnego od godz. 16:30.
  • W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i dzień Świętości Życia i związanej z nim Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ślubowanie duchowej adopcji odbędzie się podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00 w kościele parafialnym a w Bysławku o godz. 11:30. Chętnych do podjęcia ślubowania proszę o zapisywanie się na listę wyłożoną przy wyjściu z kościoła. Na ślubowanie przynosimy ze sobą świece.
  • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy Świętej.
  • Przypominam o organizowanej na naszym terenie Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. w piątek 26 marca. Wszystko rozpoczyna się Mszą Świętą o godzinie 22:00 w kościele w Suchej. Po Mszy Świętej – wymarsz w trasę do Byszewa.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”, gazetek misyjnych: „Świat misyjny” i „Misje dzisiaj”. Do nabycia także mały modlitewnik na rok św. Józefa: „W sercu Ojca”.
  • Do wieczności odeszła ś. Mieczysława Karwasz z Bysławia. Pogrzeb odbył się w czwartek; oraz ś.p. Teresa Straszewska z Brzozia. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11:00. Różaniec po Mszy o 17:00. Dobry Jezu…
  • Wspólnota Kościoła Domowego zachęca do podjęcia jednodniowego postu w intencji kapłanów oraz o trzeźwość w naszych rodzinach. Chętne osoby wybierają sobie jeden dzień do Triduum Paschalnego i w dowolnej formie realizują praktykę postu.

INFORMACJA Z GMINY

Wójt Gminy Lubiewo informuje, że od 1 kwietnia do 30 września 2021 r., przeprowadzany będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spis jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców z terenu Gminy Lubiewo. Obowiązkową formą jest samospis internetowy realizowany w miesiącu kwietniu. Mieszkańcy którzy chcą skorzystać przy samospisie z pomocy pracownika urzędu mogą już dzwonić do sekretariatu i zapisywać się na konkretny termin.

Informacje o spisie oraz o  szczepieniach będą rozdawali po Mszach Świętych nasi strażacy.

crossmenu