Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
8 marca 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III Niedziela WIELKIEGO POSTU, 7 marca 2021 r.

  • Trwa Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.30 w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św. Kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym. W Minikowie i w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII odbędzie się w środę o godz. 16:00, a dla kandydatów z klasy VIII w czwartek o godz. 16:00.
  • W przyszłą niedzielę zaczynamy rekolekcje wielkopostne. Potrwają do środy 17 marca. Wygłosi je dla nas Ks. Grzegorz Kudelski – Dyrektor Szkoły Katolickiej w Kartuzach. Już dziś zapraszam.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
  • Seminarium Duchowne organizuje Wielkopostny Dzień Skupienia dla młodzieży męskiej w dniach 12-13 marca. Temat: „Jakie jest moje miejsce w życiu”. Zainteresowanych zapraszam do biura parafialnego. Tam omówimy szczegóły.
  • W najbliższą sobotę 13 marca przypada 8 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Zachęcam w tym dniu do modlitwy w intencji Ojca Świętego i całego Kościoła.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  • Już od kliku lat w Wielkim Poście organizowane są Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Na naszym terenie można wziąć w niej udział w piątek 26 marca. Wszystko rozpoczyna się Mszą Świętą o godzinie 22:00 w kościele w Suchej. Po Mszy Świętej – wymarsz w trasę do Byszewa. Zapisy na stronie podanej na plakacie na tablicy ogłoszeń, na fanpage’u lub u lidera grupy z Suchej p. Marcina Nitki. Organizatorzy apelują także o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.
  • Pojawiła się inicjatywa grupy radnych Gminy Lubiewo, by patronem gminy ustanowić księdza Piotra Sosnowskiego. W związku z tym dla przybliżenia postaci, w ramach akcji informacyjnej, została przygotowana notatka biograficzna, którą umieściliśmy na tablicy ogłoszeń. Można ją także zabrać do domu po zakończonej Mszy Świętej ze stolika przy wyjściu z kościoła. Wszyscy pamiętamy, że jego imieniem nadano swojego czasu gimnazjum w Bysławiu.
crossmenu