Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
1 marca 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - II Niedziela WIELKIEGO POSTU, 28 lutego 2021 r.

 • Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z polskimi misjonarzami. W Kościołach całej Polski odbywa się zbiórka do puszek „Ad gentes” na rzecz Polaków pracujących na misjach. W imieniu misjonarzy dziękuję za pomoc.
 • Trwa Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.30 w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św. Kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
 • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym. W Minikowie i w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 17:00 w kościele parafialnym. Zapraszam na Mszę Świętą i po Mszy spotkanie.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
  • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
  • W sobotę podczas Mszy Świętej wieczornej chrzest w naszej parafii.
  • Serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi w sobotę na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim”
 • Jeżeli chodzi o rekolekcje wielkopostne to odbędą się one dla wszystkich od IV niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 14 do 17 marca. Już dziś zapraszam. Nie będziemy natomiast organizowali w tym roku szkolnych rekolekcji wielkopostnych. Nie będziemy także organizowali spowiedzi wielkopostnej z udziałem kapłanów z dekanatu i w związku z tym zachęcam, by korzystać ze spowiedzi świętej podczas trwającego okresu Wielkiego Postu. Spowiedzi słucham przed każdą Mszą Świętą.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Marian Polok z Bysławia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:00. Różaniec po Mszy Świętej o godzinie 17:00.

Informacja z gminy

8 marca 2021r. w godz. od 10:00 do 16:00 PRZY URZĘDZIE GMINY W LUBIEWIE podstawiony będzie mammobus dla Pań w wieku 50 - 69 lat. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Numer podany jest na stronie internetowej Urzędu Gminy.

crossmenu