Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
15 lutego 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - VI Niedziela ZWYKŁA, 14 lutego 2021 r.

  • Dziękuję za ofiary składane na cele inwestycyjne oraz za ubiegłotygodniową zbiórkę na rzecz odbudowy Kościoła w Kasparusie.
  • W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcam do osobistych postanowień i wyrzeczeń wielkopostnych.
    • W ramach przygotowania do Wielkiego Postu we wtorek od godziny 16:00 do 17:00 odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W środę 17 lutego przypada Popielec. Msze Święte z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 10:00 i 17:00 w kościele parafialnym, o godz. 18:00 w Bysławku i o godz. 19:00 w Minikowie. Tego dnia obowiązuje nas wszystkich post ilościowy i jakościowy.
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywać się będą w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.30 w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej sprawowana będzie Msza św. Wzorem poprzednich lat kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
  • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym. W Minikowie i w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  • Na czas Wielkiego Postu, który przeżywany będzie w czasie trwającej pandemii, zapraszam do nabycia  książki przygotowanej przez Księdza Radosława Karczewskiego  i panią Annę Marię Kolberg z Wydziału Duszpasterskiego naszej  diecezji pt „Aby odnowić Przymierze. Wielkopostne rekolekcje w domu”. Jak zaznaczają autorzy – ma ona pomóc przeżyć tegoroczny post „w sposób bardziej duchowy niż dotychczas, bardziej osobisty niż kiedykolwiek”. Książka jest w cenie  20 zł.
crossmenu