Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
28 grudnia 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - ŚWIĘTEJ RODZINY, 27 grudnia 2020 r.

 • Dzisiejsza Niedziela Świętej Rodziny jest dniem patronalnym wspólnoty Kościoła Domowego. Członkom naszego parafialnego Kręgu Kościoła Domowego składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a jeżeli są rodziny, które chciałyby zaangażować się w taką wspólnotę to zachęcamy serdecznie.
 • W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za cały rok 2020 z prośbą o błogosławieństwo na rok nadchodzący. Zapraszam szczególnie te rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. Imiona i nazwiska tegorocznych zmarłych parafian zostaną wymienione w czasie tej modlitwy. Odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. W Bysławku Msza Święta z nabożeństwem o godz. 16:00.
 • W związku z Sylwestrem i wejściem w Nowy Rok w piątek 1 stycznia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7:30. Pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I piątek i I sobota w miesiącu.
  • Ponieważ pierwszy piątek przypada w Nowy Rok to nie będzie obchodów chorych, ani spowiedzi pierwszo piątkowej. Odbędzie się tylko Adoracja w ciszy od godz. 16:30.
  • W sobotę na 20:00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem naszej scholi.
 • Ofiary składane do skarbonki przy żłóbku są przeznaczone na rzecz misji.
 • Dziś rozpoczynają się kolędy oczywiście w reżimie sanitarnym. Program będę podawał z tygodnia na tydzień. Przypominam, że jeżeli ktoś jest chory na Covid 19, lub ma objawy, jest na kwarantannie bądź izolacji, albo boi się kontaktów i nie chcę przyjąć kolędy bardzo proszę o poinformowanie parafii, albo kierowcy kolędowego, by nie zachodzić do domu. Naprawdę w tym roku to rozumiemy. Taką informację wystarczy podać dzień przed kolędą. W czasie kolęd Msze Święte w dni powszednie są tylko odprawiane o godz. 8:30 w kościele parafialnym. Plan na najbliższe dni przedstawia się następująco:
L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
1. 27 grudnia Niedziela  

1)     BYSŁAW – wybud. pod Szumiącą + Szumiąca (godz. 12:00)

BYSŁAWEK – wybud. pod Szumiącą

(godz. 13:00)

2. 28 grudnia Poniedziałek 1)     Osiedle Turystyczne; TEOLOG – Wieś  (godz.11:00)

2)     Bysław – wybud. pod Lubiewo

Bysławek – wybud. pod Lubiewo (godz. 10:00)

3. 29 grudnia Wtorek 13:00 1)     BYSŁAW – wybud. pod Świecie

2)     WEŁPIN – prawa strona

4. 30 grudnia Środa 12:00 1)     PŁAZOWO – wybud. i lewa strona

2)     WEŁPIN – lewa strona

31 grudnia Czwartek Kolędy nie będzie!!!
1 stycznia Piątek
5. 2 stycznia Sobota 11:00 1)     PŁAZOWO – prawa strona

 

2)     BYSŁAW – wyb. pod Bysławek;

BYSŁAWEK – wyb. pod Bysław

 

6. 3 stycznia Niedziela 13:00 1)     MINIKOWO – cz. 1

 

2)     MINIKOWO – wybudowania (tzw. Rabuśkowo)

7. 4 stycznia Poniedziałek 13:00 1)     MINIKOWO – cz. 2

 

2)     KOZIBÓREK; Gapie Góry i Boryny

8. 5  stycznia Wtorek 14:00 1)     BUDAJEWO

 

2)     BYSŁAW – ul. Wiatrakowa

 • Do wieczności odszedł ś.p. Zbigniew Januszewski z Bysławia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 28.12 o godz. 9:30. Różaniec o godz. 18:00. Dobry Jezu…
crossmenu