Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
2 grudnia 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 1 listopada 2020 r.

 • Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:30 i 10:30 w kościele parafialnym i o 9:00 w Bysławku. Po Mszy Świętej o 10:30 nie odbędzie się procesja na cmentarzu ze względu na państwowe ograniczenia, tylko wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami za zmarłych. Dziś nie będzie Mszy Świętej w Minikowie i Mszy wieczornej o 17:00!!!
 • Dekret Penitencjarii Apostolskiej mówi, że odpust zupełny z okazji wspomnienia Wszystkich wiernych zmarłych 2 listopada dla osób, które odwiedzą kościół lub kaplicę oraz odmówią w nich: „Ojcze nasz” i „Wierzę” może zostać przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą oraz w uroczystość Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada wybrany przez poszczególnych wiernych.
 • RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH, (w tym za zmarłych spoczywających na cmentarzu przy kościele w Bysławku) odbędzie się w Bysławku przed Mszą, czyli o godz. 8:30. Nie będzie także naszej tradycyjnej modlitwy na cmentarzu parafialnym w dniu 1 listopada o godz. 20:00.
 • Dzień Zaduszny – przypada w poniedziałek. Msze Święte z modlitwą za zmarłych będą sprawowane – o godz. 10:00 i 17:00 w Bysławiu, o 18:00 w Bysławku i o godz. 19:00 w Minikowie. (tu uwaga! Wypominki podczas Mszy popołudniowej w Bysławiu zostaną odmówione przede Mszą – już o godz. 16:40)
 • Przy okazji Uroczystości Wszystkich Świętych przypominam, że 20 lat od pogrzebu należy przedłużyć rezerwację miejsca na cmentarzu. Nieutrzymywane groby powyżej 50 lat od daty pogrzebu będziemy likwidować, a miejsca przeznaczać na kolejne pochówki.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
 • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • W sobotę na godz. 20:00 serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Marek Przytarski z Minikowa. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu….
crossmenu