Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
30 listopada 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - I Niedziela ADWENTU, 29 listopada 2020 r.

 • Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w nowy rok kościelny. Pochylać się będziemy na tematem Eucharystii w myśl hasła duszpasterskiego „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Przez Adwent, przygotujmy się na dobre i pełne Bożego pokoju przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszam na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 oraz o godz. 18:00 w Bysławku. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem.
 • Od dzisiaj można nabyć świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • W czwartek po Mszy św. modlitwy o powołania.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Będzie to dla chorych okazja do spowiedzi przedświątecznej. Proszę zatem o zgłaszanie chętnych chorych nieobjętych comiesięczną wizytą.
  • W piątek od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i pierwszopiątkowa spowiedź św.
  • W sobotę o godz. 20:00 prowadzona Adoracja z rozważaniami i śpiewem scholi Laudatores. Zapraszam!
 • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10:30 odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Zapraszam dzieci wraz z ich rodzicami.
 • W przyszłą niedzielę przypada także dzień solidarności z katolikami żyjącymi na Wschodzie. Odbędzie się tego dnia zbiórka do puszek na ten cel.
 • Jest najnowszy numer „Pielgrzyma”.
 • Do wieczności odszedł ś.p. ks. Kanonik Roman Walkows, były proboszcz z Lubiewa. Eksporta we wtorek o godz. 18:00. Pogrzeb w środę o godz. 11:00. Dobry Jezu….

Informacja z Gminy.

Na tablicy ogłoszeń wywiesiliśmy informację dotyczącą zmiany stawki za odpady komunalne oraz obowiązku wypełnienia i złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty. Zachęcam do zapoznania się z treścią komunikatu.

crossmenu