19 października 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXIX Niedziela ZWYKŁA, 18 października 2020 r.

• Od wczoraj obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa związane z walką z pandemią koronawirusa na terenie naszego powiatu. Dotyczą one także uroczystości religijnych. Obowiązuje zasada 1 osoba na 7 mk. Przypominam jednocześnie o obowiązku zakrywania ust i nosa także podczas Mszy Świętej.
  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na misje święte oraz za ubiegłotygodniowe ofiary składane na cele inwestycyjne. Łączna suma wyniosła 2610 zł.
  • Trwa październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00.W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00; w Bysławku o godz. 18:00, a w sobotę i w niedzielę przed Mszą Świętą.
  • Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:00.
  • W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
  • poniedziałek (19.10) – róża Rozalii
  • wtorek (20.10) – róża św. Antoniego
  • środa (21.10) – Kościół Domowy
  • czwartek (22.10) – róża św. Anny
  • piątek (23.10) – ministranci
  • sobota (24.10) – róża św. Teresy
  • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W związku z tym proszę o uporządkowanie grobów na naszych cmentarzach. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, co umożliwi w czasie Oktawy, uzyskanie odpustu zupełnego za naszych zmarłych. Przyjmuję także wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.

INFORMACJA SPOŁECZNA

Na prośbę kierownictwa Zakładu Komunalnego Gminy Lubiewo wywiesiliśmy na tablicy ogłoszeń informację o zasadach funkcjonowania Zakładu w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Zachęcam do zapoznania się z treścią tego pisma.