28 września 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVI Niedziela ZWYKŁA, 27 września 2020 r.

• Zakończyliśmy uroczystości pierwszokomunijne wraz z Białym Tygodniem w naszej parafii. Szczególne podziękowania kieruję w stronę tych, którzy byli zaangażowani w organizację uroczystości, mianowicie: rodzicom (w tym trójkom klasowym), Pani Katechetce Renacie Szefler, bardzo dziękuję za pomoc w utrzymaniu porządku naszym drogim strażakom, służbie liturgicznej, Państwu kościelnym, Panu Organiście wraz z małżonką, scholi.
  • W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00. Po nabożeństwie różańcowym Msza Święta. Spowiedź odbywać się będzie przed różańcem – od godz. 16:30. W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00; w Bysławku o godz. 18:00, a w sobotę i w niedzielę przed Mszą Świętą.
  • W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
  • czwartek (1.10) – róża św. Teresy
  • piątek (2.10) – klasa VIII b
  • sobota (3.10) – schola Laudatores
  • W niedziele października odmawiać będziemy jedną dziesiątkę różańca podczas każdej Mszy Świętej. Jeżeli chodzi o nabożeństwa różańcowe dla dzieci to zaczną się od przyszłego tygodnia.
  • W czwartek w Iwcu o godz. 13:00 odbędzie się tzw. Kongregacja Dekanalna, czyli Msza Święta w intencji zmarłych duszpasterzy z dekanatu.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.
    • W czwartek wraz z nabożeństwem różańcowym modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
    • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
    • W sobotę na godzinę 20:00 zapraszam na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem naszej scholi.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10:30 odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.
  • Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
  • Tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę w dniu dzisiejszym zostanie przeprowadzona na terenie naszej parafii zbiórka na rzecz małej Oleńki Dzienniak. Polecam ją ofiarności parafian.