Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
21 września 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXV Niedziela ZWYKŁA, 20 września 2020 r.

 • Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Do Stołu Pańskiego przystąpi 46 dzieci. Nabożeństwo eucharystyczne z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej i zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie.
 • Dzieci pierwszokomunijne od poniedziałku będą przeżywały tzw. Biały Tydzień. Porządek Białego Tygodnia jest następujący:
  • W poniedziałek – Msza Święta o godz. 17:00 w kościele parafialnym. Tego dnia dzieci złożą przy ołtarzu dar na misje.
  • We wtorek odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Byszewa do Matki Bożej Królowej Krajny. Wyjazd sprzed szkoły o godz. 8:45. Dzieci po powrocie nie przychodzą już na Mszę wieczorną w parafii.
  • W środę zapraszamy dzieci komunijne do Bysławka na godz. 18:00.
  • W czwartek do Minikowa na 18:00.
  • W piątek – do kościoła parafialnego na godz. 17:00 – tego dnia zakończenie Białego Tygodnia.
 • W dniu dzisiejszym kolekta była przeznaczona na seminarium duchowne w Pelplinie. Dziękuję także za ofiary inwestycyjne w ubiegłą niedzielę, których łączna suma wyniosła 2880 zł.
 • Tegoroczna I Komunia Święta przez koronawirusa musiała zostać przeniesiona na termin wrześniowy. Natomiast musimy rozpocząć przygotowania kolejnej grupy dzieci klas III. Zapraszam w związku z tym rodziców tych dzieci na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek. Zapraszam na godz. 17:00 na Mszę Świętą, a po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne w kościele. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku odbędzie się 23 maja 2021 r. (w czwartą niedzielę maja).
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
 • Do naszej parafii zwrócił się proboszcz parafii Piece Ks. Bogdan Kozłowski z prośbą o możliwość przeprowadzenia w przyszłą niedzielę zbiórki na rzecz małej Oleńki Dzienniak, która urodziła się z poważną wadą serca, wymagającą operacji w USA o wartości ok. 7 mln zł. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń, a w przyszłą niedzielę po Mszach przedstawiciele rodziny Oleńki przeprowadzą zbiórkę na ten szczytny cel. Polecam ją ofiarności parafian.
crossmenu