Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
14 września 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXIV Niedziela ZWYKŁA, 13 września 2020 r.

  • Dzisiaj 13 dzień miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20:00. Przynosimy ze sobą świece.
  • Dziękuję także za ofiary składane dzisiaj na naszą kolektę inwestycyjną. Jeżeli chodzi o renowację murów naszego cmentarza to w najbliższym czasie rozpoczną prace nad ostatnią częścią murów od strony drogi pogrzebowej. W tym tygodniu, w końcu, udało się nam, zakończyć naprawę zegara na wieży kościoła. Okazało się, że zarówna praca zegara jak i sterowanie melodiami były zakłócane m.in. przez telefonię komórkową z nowej wieży, a ponieważ używaliśmy słabego sterownika dcf 77, to by uniknąć rozstrajania zegara i pamięci sterowania melodii wymieniliśmy ten słaby sterownik na sterownik satelitarny GPS. Został wymieniony wzmacniacz, stąd słyszymy wyraźniejszy sygnał zwłaszcza melodii. Zmianie także uległo sterowanie zespołu napędowego zegara; przebudowaliśmy także pamięć sterowania melodii. Aktualnie melodie są wygrywane 5 razy w ciągu dnia: o 7:00, 12:00, 15:00; 18:00 i 21:00.
  • Dzisiaj rozpoczynamy w kościele Tydzień Wychowania. Niech stanie się okazją m.in. do modlitwy za naszych wychowanków, ale i za rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.
  • Dzisiaj także, zgodnie z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zostaje w parafiach przeprowadzona, przeniesiona z Wielkiego Tygodnia zbiórka do puszek na rzecz Ziemi Świętej i utrzymania Grobu Pańskiego. To ta zbiórka, która była rokrocznie organizowana przy okazji Adoracji Krzyża.
  • Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o godz. 15:30.
  • W piątek dzień św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. W tym dniu na godz. 14:30 zapraszam uczniów klas VII i VIII do kościoła parafialnego na omówienie kwestii przygotowań do bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin odbędzie w sobotę o godz. 8:45.
  • Podczas I Komunii Świętej ławki w przedniej części kościoła będą zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Nad porządkiem podczas uroczystości będą czuwać nasi strażacy. Dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodzice zbierają się na wyznaczonym miejscu przed kościołem o godz. 10.15. Pozostałych członków rodzin oraz gości prosimy o wejście do kościoła. I tutaj gorący apel do parafian, przychodzących na 10:30 i którzy nie są gośćmi dzieci komunijnych, aby wyjątkowo wybrali sobie inną godzinę obecności na Eucharystii, a miejsca w kościele pozostawili rodzinie dzieci komunijnych oraz rodzinie od zamówionej intencji Mszy Świętej. Uroczystość I Komunii Świętej obsługiwać będzie tylko jeden kamerzysta i jeden fotograf. Nabożeństwo eucharystyczne z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej. Podczas tego nabożeństwa zostanie zrobione wspólne zdjęcie.
  • W związku z uroczystością I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Nie będzie zatem Mszy w Minikowie w przyszłą niedzielę o 12:00, tylko w sobotę o godz. 18:30. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na seminarium duchowne w Pelplinie.

INFORMACJA Z SOŁECTWA

Sołtys Bysławia zaprasza na Zebranie Sołeckie w Domu Strażaka w Bysławiu w najbliższy wtorek 15 września o godz. 18:00. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

crossmenu