Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
31 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXII Niedziela ZWYKŁA, 30 sierpnia 2020 r.

 • Dziękuję za udział w naszej parafialnej jednodniowej pielgrzymce śladami cudów eucharystycznych w Polsce.
 • Kończą się wakacje. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły, nauczycieli, wychowawców, oraz rodziców na Mszę Świętą 1 września o godz. 7:45. Autobusy dowiozą dzieci i młodzież bezpośrednio do kościoła. Miejscowi uczniowie przychodzą we własnym zakresie. Proszę o założenie maseczek w czasie tej Mszy św. Jeżeli chodzi o ćwiczenia do religii to będą rozprowadzane w szkole u pań katechetek.
 • W związku z rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego Dyrekcja Szkoły pragnie poinformować, że na uroczystości szkolnej 1 września odbędzie się wyjątkowo, ze względu na pandemię, skromne ślubowanie uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w szkole.
 • Przypominam, że Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się 20 września podczas Mszy Świętej o godz. 10:30. Serdecznie zapraszam dzieci komunijne na spotkanie w czwartek 3 września o godz. 15:30.
 • W przyszłą niedzielę Odpust Matki Bożej Pocieszenia w kościele w Bysławku. Suma o godz. 12:00. W związku z Odpustem w Bysławku niedzielna Msza Święta w Minikowie zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18:30. Bardzo prosimy mieszkańców, tak jak każdego roku, o pomoc w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.
  • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
  • W sobotę na godzinę 20:00 zapraszam na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem naszej scholi.
 • W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godz. 9:00 w Bysławku oraz o 10:30 w kościele parafialnym odbędzie się poświęcenie tornistrów dzieciom rozpoczynającym naukę. Od przyszłej niedzieli wracamy do starego porządku Mszy Świętych w niedzielę, mianowicie wieczorna Msza Święta będzie odprawiana o godz. 17:00.
 • Do wieczności odeszli ś.p. Zofia Szweda z Minikowa - pogrzeb odbył się w środę oraz ś.p. Edmund Kościelski z Tuchółka - wcześniej zamieszkały w Bysławiu - pogrzeb odbył się w czwartek. Dobry Jezu….

 

INFORMACJA Z GMINY

Wójt Gminy Lubiewo zaprasza mieszkańców na uroczystości upamiętnienia 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, połączone z nabożeństwem i apelem poległych, które odbędą się 1 września o godz. 10:00 przy Kwaterze Poległych Żołnierzy w Klonowie. Organizatorzy proszą o posiadanie maseczek.

crossmenu