Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
25 maja 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 24 maja 2020 roku

  • Wczoraj w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbyły się święcenia kapłańskie. Mamy nowych 9 kapłanów w naszej diecezji, których polecam modlitwie wszystkich wiernych. Jednocześnie Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim.
  • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy tylko w łączności ze Mszą Świętą.
  • Na dzień dzisiejszy zaplanowana była I Komunia Święta w naszej parafii. Przez epidemię koronawirusa zmuszeni zostaliśmy do jej przesunięcia na 20 września. Dziś szczególnie chciałbym pozdrowić wszystkich uczniów z klas III i ich rodziny. Nie tego spodziewaliśmy we wrześniu, kiedy rozpoczynaliśmy przygotowania, ale mimo wszystko zachęcam, by ten czas przedłużającego się oczekiwania na spotkanie z Panem Jezusem, stał się okazją do poznania Go, może do podjęcia próby zrozumienia, dlaczego przyszedł na świat.
  • We wtorek przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom z okazji ich święta składam najserdeczniejsze życzenia, dziękując Wam za realizowanie cudownego matczynego powołania.
crossmenu