Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
18 maja 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - VI Niedziela WIELKANOCNA, 17 maja 2020 roku

  • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy tylko w łączności ze Mszą Świętą. W maju przed niedzielną Mszą Świętą w Bysławku śpiewać będziemy Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • Dziękuję za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na kolektę przeznaczoną na cele inwestycyjne w parafii. Łączna suma wyniosła 1980 zł.
  • Jutro przypada 100-na rocznica urodzin Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II. Zachęcamy wszystkich parafian, by przystroić okno wizerunkiem Świętego oraz zapalić świeczkę. Świeczki zostały przygotowane przez wspólnotę Kościoła Domowego. Można je nabyć przy ołtarzu a zebrane fundusze przeznaczamy na potrzeby parafii. Jutro o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta ku czci św. Jana Pawła II, a wieczorem o 20:30 zapraszamy na czuwanie poświęcone Papieżowi-Polakowi.
  • Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom z naszej szkoły za pamięć o Janie Pawle II, czego widocznym elementem jest wystawa rysunków naszych drogich uczniów do obejrzenia w naszym kościele parafialnym. Dziękuję za pilotowanie tej inicjatywy paniom katechetkom. Wszystkie dzieci rysujące te obrazki bardzo serdecznie pozdrawiam.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Zapraszam szczególnie naszych drogich rolników do wspólnej modlitwy o urodzaje i o błogosławieństwo na roli. Zostaną one połączone z nabożeństwem majowym, w tym roku bez procesji.
  • W związku z trwającą epidemią zmuszeni zostaliśmy do odwołania zaplanowanej pielgrzymki do Medugorie. Wstępnie przesuwamy ją na przyszły rok. Wszystkie wpłaty znajdują się na koncie parafialnym. Jeżeli ktoś życzyłby sobie zwrot to oczywiście jest to możliwe. Proponuję jednak, aby naszą pielgrzymkę po prostu odłożyć. Odwołujemy także tegoroczne kolonie dla dzieci i młodzieży.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  • 13 maja rozpoczęliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie przy figurze Maryi. Tak jak co roku proszę o zadbanie o kwiaty do figury Matki Bożej następujące róże: w czerwcu róża św. Józefa, w lipcu róża św. Antoniego, w sierpniu róża św. Ojca Pio, we wrześniu róża św. Anny; w październiku II róża Matek z Bysławka.
  • Do wieczności z naszej parafii odeszła śp. Kazimiera Gwizdała z Bysławia. Pogrzeb odbył się w środę. Dobry Jezu…
crossmenu