27 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III Niedziela WIELKANOCNA, 26 kwietnia 2020 roku

• Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny w kościele. Zachęcam do lektury Pisma Świętego w tym tygodniu.
  • Przypominam, że w naszych kościołach, jeżeli chodzi o obecność na Mszach Świętych, obowiązuje zasada 1 osoba na 15 m2.
  • Kościół parafialny będzie otwarty każdego dnia od godz. 9:00 d0 17:00 na indywidualną modlitwę.
  • W piątek rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Na dzień 1 maja ks. Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • Nabożeństwa majowe odprawiamy tylko w łączności ze Mszą Świętą. Nie ma dodatkowych, indywidualnych nabożeństw w kościołach i kaplicach przydrożnych. W maju przed niedzielną Mszą Świętą w Bysławku śpiewać będziemy Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I piątek i Sobota w miesiącu
    • w piątek nie będzie obchodu chorych. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi, to po uzgodnieniu z własną rodziną – proszę o kontakt bezpośredni ze mną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej.
    • W sobotę w Minikowie o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza Święta ku czci św. Floriana z poświęceniem figury. Zapraszamy!
    • Zapraszam także w sobotę na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 20:00.
  • Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na utrzymanie na parafii teraz w tym trudnym dla wszystkich czasie epidemii koronawirusa.
  • Z powodu przedłużającego się stanu epidemii zmuszeni jesteśmy do zmiany terminu I Komunii Świętej. Nie będzie uroczystości 24 maja, a zostaje przeniesiona na dzień 20 września 2020 r.
  • Do wieczności odszedł ś.p. Stanisław Zalewski z Bysławka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12:00. Różaniec o godz. 18:00 w kościele w Bysławku. Dobry Jezu…