Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
14 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE, 12 kwietnia 2020 roku

Siostry i Bracia! Bracia Kapłani! Osoby Konsekrowane! Drodzy Diakoni i Klerycy!

W tym trudnym czasie doświadczenia naszej słabości i ograniczoności, w smutnym - a czasami napawającym lękiem - czasie pandemicznej choroby, która niektórych naszych bliskich doprowadziła do śmierci, w uciążliwym doświadczeniu izolacji i kwarantanny, słyszymy dzisiaj głos przepełniony nadzieją: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Przyjmijmy ten okrzyk z wiarą, że nasz Pan zwyciężył śmierć, piekło i szatana, że jest silniejszy od naszej słabości. Wiara w celebrowane dzisiaj Wielkanocne Misterium wspiera nas w odrzucaniu lęku, ciemności i grzechu oraz pomaga stawać się uczniami pełnymi nadziei i wpatrującymi się w naszego Mistrza.

Niech zatem Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań. Niech umocni solidarność i więzi między nami, niech da cierpliwość w trudnościach i umacnia nadzieję, która prowadzi do konkretnych znaków miłości bliźniego. Niech Pan oddali od nas chorobę i da łaskężycia wielkanocnym przesłaniem, iż Miłość wszystko zwycięża.

Powierzam Was wszystkich Matce Zmartwychwstałego Pana i z serca Wam błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard Kasyna

 

  • Dziś w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte: w Bysławku o godz. 9:00: w kościele parafialnym o 10:30 i w Minikowie o godz. 12:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30 i 17:00.
  • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w Bysławku o 9:00 oraz w Minikowie o 12.00.
  • W przyszłą niedzielę, czyli II niedzielę wielkanocną, obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia! Transmisja on-line Mszy św. o godz. 10:30.
  • Przypominam, że obostrzenia co do liczby zgromadzeń, w tym religijnych, zostały podtrzymane. W związku z tym proszę, aby pierwszeństwo uczestnictwa we Mszach Świętych dać rodzinie zamawiającej intencję.
  • Kościół parafialny będzie otwarty każdego dnia od godz. 9:00 d0 17:00 na indywidualną modlitwę.
crossmenu