Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
30 marca 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - V Niedziela WIELKIEGO POSTU, 29 marca 2020 roku

 • W związku z Rozporządzeniem Premiera do 11 kwietnia w kościele może przebywać tylko 5 osób wyłączając asystę. W związku z tym proszę, aby pierwszeństwo uczestnictwa dać rodzinie zamawiającej intencje.
 • Każdego dnia o godz. 20:30 modlę się różańcem w kościele parafialnym o łaskę zatrzymania epidemii. O duchową łączność ze mną bardzo proszę parafian we własnych rodzinach.
 • Kościół parafialny będzie otwarty każdego dnia od godz. 9:00 d0 17:00 na indywidualną modlitwę.
 • W normalnych warunkach w najbliższy czwartek zaplanowana była spowiedź wielkopostna w naszej parafii z udziałem kapłanów. W związku z epidemią nie odbędzie się. Co do spowiedzi św. na podstawie wytycznych naszego księdza biskupa, sakrament pokuty i pojednania powinien być sprawowany w oddzielnym pomieszczeniu. Daję taką możliwość od poniedziałku każdego dnia od 9:00 do 10:00; od 15:00 do 16:00 w kościele parafialnym. W tych godzinach spowiedź św. odbywać się będzie w pomieszczeniu zakrystii. Ponadto na tablicy ogłoszeń zostały wywieszone numery telefonów do księży. Bardzo proszę o bezpośredni kontakt z księżmi jeżeli wierni mają pragnienie wyspowiadania się.
 • Trwa Wielki Post. Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach Pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz w Bysławku o 18.30. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św. Kolekta w piątki Wielkiego Postu jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła. Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i Sobota w miesiącu
  • w czwartek – po Mszy Świętej modlitwy o powołania
  • w piątek nie będzie obchodu chorych. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi, to po uzgodnieniu z własną rodziną – proszę o kontakt bezpośredni ze mną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę prowadzona Adoracja o godzinie 20:00.
 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy Świętej. Niestety w tym roku nie będzie możliwości zakupu palm, wykonanych przez rodziców dzieci z przedszkola oraz pracowników przedszkola.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Jan Sobiechowski z Bysławia. Pogrzeb odbył się w środę. Dobry Jezu…
crossmenu