Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
23 marca 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IV Niedziela WIELKIEGO POSTU, 22 marca 2020 roku

 • Cały czas trwa w naszym kraju stan zagrożenia epidemicznego. Liczba uczestników zgromadzeń – w tym zgromadzeń religijnych nie może przekraczać 50 osób. Stąd w dniu dzisiejszym odprawiamy dodatkowe Msze Święte w parafii według następującego porządku
  • Msze Święte w kościele parafialnym – o godz. 7:30; 8:30; 9:30; 10:30 i 17:00
  • Msze Święte w Bysławku – o godz. 9:00. 10:00 i 11:00
  • Msza Święta w Minikowie – o godz. 12:00.
 • Każdego dnia o godz. 20:30 modlę się różańcem w kościele parafialnym o łaskę zatrzymania epidemii. O duchową łączność ze mną bardzo proszę parafian we własnych rodzinach.
 • Trwa Wielki Post. Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach Pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz w Bysławku o 18.30. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św. Kolekta w piątki Wielkiego Postu jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła. Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym. W Minikowie i w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św.
 • W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chciałbym zachęcić do podjęcia ślubowania Duchowej Adopcji, które nastąpi podczas Mszy św. o godz. 17:00 w kościele parafialnym i o 18:00 w Bysławku. Bardzo proszę aby osoby, które pragną podjąć to modlitewne wyzwanie, zapisywały się na listę wystawioną na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • W przyszłą niedzielę Msze Święte odprawimy według normalnego porządku niedzielnego. Jeżeli nastąpią jakieś zmiany to poinformuję parafian przez sołtysów oraz przez stronę internetową parafii.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma”, oraz gazetek misyjnych: „Świat misyjny” i „Misje dzisiaj”.
crossmenu