Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
16 marca 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III Niedziela WIELKIEGO POSTU, 15 marca 2020 roku

  • Nikt z nas zapewne nie spodziewał się tego, że koronawirus tak sparaliżuje wiele dziedzin życia społecznego, a także religijnego. Może to czas refleksji nad tym, że jednak nie panujemy nad wszystkim. Może to czas powrotu do Boga i serio potraktowania wezwania do nawrócenia.
  • Trwa Wielki Post. Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach Pasyjnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz w Bysławku o 18.30. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej - Msza św. Kolekta w piątki Wielkiego Postu jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła. Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym. W Minikowie i w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św.
  • Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na seminarium oraz za ubiegłotygodniową kolektę przeznaczoną na cele inwestycyjne w parafii. Łączna suma tamtych ofiar wyniosła 2340 zł.
  • Każdego dnia o godz. 20:30 będę modlił się różańcem w kościele parafialnym. O duchową łączność ze mną bardzo proszę parafian we własnych rodzinach.
  • Ponieważ stan zagrożenia epidemicznego obejmie także przyszłą niedzielę to w związku z tym za tydzień zostanie odprawionych 9 Mszy Świętych z ilością wiernych nieprzekraczającą 50 osób na jednej liturgii. Porządek będzie następujący:
  • Msze Święte w kościele parafialnym – o godz. 7:30; 8:30; 9:30; 10:30 i 17:00
  • Msze Święte w Bysławku – o godz. 9:00. 10:00 i 11:00
  • Msza Święta w Minikowie – o godz. 12:00.

W związku z zaistniałą sytuacją bardzo proszę o zapisywanie się na Msze Święte – tak by nie przekroczyć liczby 50 wiernych. Listy znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

crossmenu