Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
14 października 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVIII Niedziela Zwykła, 13 października 2019 roku

 • Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 10:30 odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
 • Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolektę inwestycyjną. Dziś przypada Dzień Papieski. Po Mszach świętych odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz Dzieła III Tysiąclecia.
 • Dzisiaj w parafii Iwiec Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Suma o godz. 11:30.
 • Dzisiaj 13 dzień miesiąca. Zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie na godzinę 20:00. Przynosimy ze sobą świece.
 • Trwa październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00. Po nabożeństwie różańcowym Msza Święta. W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00; w Bysławku o godz. 18:00, a w sobotę i w niedzielę przed Mszą Świętą.
 • NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE DLA DZIECI od poniedziałku do piątku o godz. 16:00.
 • W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
 • Poniedziałek (14.10) – róża św. Józefa
 • Wtorek (15.10) – Kościół Domowy
 • środa (16.10) – róża św. Ojca Pio
 • czwartek (17.10) – róża św. Faustyny
 • piątek (18.10) – klasa VIII a
 • sobota (19.10) – schola Laudatores
 • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 10:30 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W związku z tym przyjmuję już wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada. Ofiary ze zdrowasiek będą przeznaczone na prace związane z renowacją murów naszego cmentarza.
 • W imieniu rodziców małej Tosi dziękuję wszystkim parafianom za włączenie się w zbiórkę na rzecz ratowania jej oczka i życia. Przekazaliśmy z naszej parafii na ten cel kwotę 1300 zł.
 • Parafia w Dólsku koło Świecia organizuje pielgrzymkę autokarową do Wadowic, Zakopanego, Tyńca, na tamę we Włocławku. Planowany wyjazd w dniach od 11 do 15 listopada. Bliższe informacje u księdza proboszcza Mariana Knuta pod podanym numerem telefonu (601 324 344 lub 604 935 079).

INFORMACJA Z GMINY:

21 października br.  w godz. od 8:00 do 16:00, na parkingu  pomiędzy Urzędem Gminy a Bankiem Spółdzielczym w Lubiewie podstawiony będzie OSTEOBUS, w którym będą wykonywane specjalistyczne  badania w kierunku osteoporozy. Badania są odpłatne i obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna u p. Wioletty Szymczak w Urzędzie Gminy.

.

 

crossmenu