Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
9 września 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXIII Niedziela Zwykła 8 września 2019 roku

  • Dzisiaj na Mszach Świętych o godz. 9:00 w Bysławku oraz o 10:30 w kościele parafialnym odbędzie się poświęcenie tornistrów dzieciom rozpoczynającym naukę.
  • Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na nasze cele inwestycyjne.
  • Spotkanie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie w najbliższy wtorek. Zapraszam na godz. 17:00 na Mszę Świętą, a po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne w kościele. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku odbędzie się 24 maja 2020 r. (w czwartą niedzielę maja).
  • W piątek 13 dzień miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 20:00. Przynosimy ze sobą świece.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na seminarium w Pelplinie. W przyszłą niedzielę po Mszy o 10:30 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Świętej Lipki w dniach 21 – 22 września. Koszt 280 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”, oraz „Małego Pielgrzyma”.
  • Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Możemy oczyścić nasz dom z tzw. elektrośmieci. Uwaga! Zużyty sprzęt można składać na podwórku plebanii do czwartku 12 września do godz. 15:00 (nie później!) Można przynosić zużyte komputery, drukarki, lodówki, telewizory telefony, grzejniki, żelazka, odkurzacze, mikrofalówki itp. Ulotkę na ten temat można zabrać przy wyjściu z kościoła. W czwartek o 15:00 podjeżdża samochód z firmy Green Office Ecologic i zabiera sprzęt.
  • W dniach 13-15 września na terenie klasztoru w Bysławku odbędzie się nagrywanie filmu fabularnego pt. „Niewidzialna Gra”, film średniometrażowy, amatorski. Szukamy statystów do filmu, którzy są potrzebni 14 września od 10:30 do 18:30. Szukamy głównie mężczyzn ale kobiety i dzieci również zapraszamy. Będziemy mieli kilka strojów ale w miarę możliwości prosimy o zorganizowanie samemu strojów, datowanych na 6 wiek przed narodzeniem Chrystusa. Obowiązkowym elementem ubioru każdego statysty są sandały i bose nogi. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych 14 września! Chętnych proszę o zapisywanie się w zakrystii.
crossmenu