Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
2 września 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXII Niedziela Zwykła Odpust Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku 1 września 2019 roku

 • Dzisiaj Odpust Matki Bożej Pocieszenia w kościele w Bysławku. Suma o godz. 12:00.
 • Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Wójt Gminy Lubiewo Joanna Jastak zaprasza na obchody rocznicy do Klonowa na godzinę 15:00, gdzie przy Kwaterze Poległych Żołnierzy zostanie odprawiona Msza Święta, odbędzie się apel poległych i składanie wieńców.
 • Wcześniej o godz. 14:00 zabiją dzwony Kościołów naszej diecezji. Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, przychylając się do wniosku Kancelarii Prezydenta, zwraca się z prośbą do Księży Proboszczów aby 1 września 2019 r. o godz. 14.00 we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej biły dzwony kościelne. Będzie to wyjątkowa forma wspomnienia o ofiarach wojny i oddania hołdu polskim żołnierzom, broniącym Ojczyzny.
 • Od dzisiaj wracamy do starego porządku Mszy Świętych w niedzielę, mianowicie wieczorna Msza Święta będzie odprawiana o godz. 17:00.
 • Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły, nauczycieli, wychowawców, oraz rodziców na Mszę Świętą o godz. 8:15. Autobusy dowiozą dzieci i młodzież bezpośrednio do kościoła. Miejscowi uczniowie przychodzą we własnym zakresie. Ćwiczenia do religii będą rozprowadzane w szkole u pań katechetek.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek i I piątek miesiąca.
  • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
  • W sobotę na godzinę 20:00 zapraszam na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami i śpiewem naszej scholi.
 • Msza święta w intencji weteranów pożarnictwa Powiatu Tucholskiego zostanie odprawiona w najbliższą sobotę o godz. 12:00 w Minikowie. Serdecznie zapraszamy.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne. Także w przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godz. 9:00 w Bysławku oraz o 10:30 w kościele parafialnym odbędzie się poświęcenie tornistrów dzieciom rozpoczynającym naukę.
 • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Świętej Lipki w dniach 21 – 22 września. Koszt 280 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Zbigniew Jaszkowski z Bysławia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 11:30. Dobry Jezu…
crossmenu