Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
23 czerwca 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 czerwca 2019 r.

  • Bardzo dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kieruję w stronę tych, którzy czynnie uczestniczyli w zorganizowaniu procesji, mianowicie: rodzinom, które przygotowały ołtarze i udekorowali trasę procesji, Paniom Katechetkom, Państwu kościelnym, Panu Organiście wraz z małżonką, scholi, orkiestrze dętej przy OSP Bysław, lektorom i ministrantom, szafarzom, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz ich opiekunkom, strażakom, osobom noszącym chorągwie i feretrony.
  • Trwa oktawa Bożego Ciała. W niedzielę procesja dookoła kościoła przed Mszą świętą o 10:30. Od poniedziałku do czwartku codziennie w łączności ze Mszą świętą o godz. 17.00, a w Bysławku we wtorek i czwartek po Mszy o 18:00. Na zakończenie Oktawy w czwartek oraz w piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.
  • Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą o 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w Bysławku.
  • Jutro rozpoczynają się kolonie w Chmielnie organizowane przez naszą parafię. O godz. 9:45 zapraszam wszystkich uczestników do kościoła parafialnego na uzgodnienie kilku spraw organizacyjnych i ok. 10:00 wyjedziemy do Chmielna. Powrót w sobotę 29 czerwca około godz. 14:00. Po Mszy świętej proszę jednego z rodziców dziecka wyjeżdżającego o podejście do zakrystii w celu złożenia jeszcze jednego podpisu.
  • W przyszłą niedzielę 30 czerwca przypada 24 rocznica śmierci proboszcza naszej parafii Jana Kozikowskiego. Zachęcam do wdzięcznej modlitwy w tym dniu.
  • Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej „Przemienienie”.
  • Bardzo dziękuję panu Krzysztofowi Ragusowi wraz z pracownikami za naprawę schodów i przejścia przed Kościołem.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 31 lipca – 13 sierpnia. To niezwykła możliwość spotkania z Bogiem, poznania wspaniałych ludzi i zawierania długoletnich przyjaźni. Spotkania informacyjne odbywają się w każdą niedzielę lipca o 14:50 w salce katechetycznej parafii św. Jana Chrzciciela w Chojnicach

crossmenu