Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
17 czerwca 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 16 czerwca 2019 r.

  • Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą o 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w Bysławku.
  • Dziękuję za ofiary składane w minioną niedzielę na nasze cele inwestycyjne. Łączna suma wyniosła 3.030 zł.
  • W najbliższym tygodniu kończy się rok szkolny. Zapraszam na Mszę Świętą z okazji zakończenia roku III klas gimnazjum w poniedziałek o godz. 12:00, klas ósmych szkoły podstawowej we wtorek o 17:00 i dla pozostałych uczniów Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w środę 19 czerwca o godz. 7:45.
  • W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, czyli BOŻE CIAŁO. Msze Święte zostaną odprawione w zmienionym porządku, mianowicie: o 7:30 i 9:30 w kościele parafialnym oraz o godz. 12:00 w kościele w Bysławku. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie i Mszy o godz. 17:00 w kościele parafialnym.
  • UROCZYSTA PROCESJA odbędzie po Mszy o 9:30 ulicami Bysławia oraz po Mszy o godz. 12:00 w Bysławku. Procesja eucharystyczna wyruszy tradycyjną trasą. Towarzyszyć będzie nam orkiestra dęta. Cztery ołtarze zostaną przygotowane w dotychczasowych miejscach. Bardzo proszę o ich przygotowanie na czas procesji. Można odbierać tła do ozdoby poszczególnych ołtarzy. Zachęcam do udekorowania domów na trasie procesji. Nasi strażacy będą czynnie uczestniczyć w procesji i pilnować porządku na trasie. Przypominam że uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym w kościele zatem sam udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej.
  • Ćwiczenia dziewczynek pragnących sypać kwiatki podczas procesji eucharystycznej odbędą się we wtorek i w środę o 17:30 przy kościele parafialnym oraz o 18:30 w Bysławku. Do sypania kwiatków mogą zgłosić się też dziewczynki pierwszokomunijne.
  • Podczas Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywać się będzie codziennie w dni powszednie w łączności ze Mszą świętą, a w następną niedzielę w łączności ze Mszą świętą o godz. 10.30.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  • Bardzo proszę o zadbanie o kwiaty do figury Matki Bożej Fatimskiej: w lipcu różę św. Maksymiliana, w sierpniu – różę z Bysławka, we wrześniu – różę z Minikowa i w październiku – różę św. Rozalii.
crossmenu