Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
15 marca 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela PALMOWA 14 kwietnia 2019 r.

 • Bardzo serdecznie dziękuje za udział w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez księdza Damiana Drozdowskiego oraz za przeżycie przedświątecznej spowiedzi świętej.
 • Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy Świętej. Suma o godzinie 10:30 zostanie poprzedzona procesją z palmami, w której wezmą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
 • Kolekta dzisiaj jest przeznaczona na nasze cele inwestycyjne w parafii. Dzisiaj także, wzorem lat ubiegłych, będzie można zakupić palmy, wykonane przez rodziców dzieci z przedszkola oraz pracowników przedszkola. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na potrzeby przedszkola. Dzisiaj także Stowarzyszenie „Hospicjum przy parafii Bożego Ciała w Tucholi przeprowadza przy kościele kwestę charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei”.
 • Spowiedź wielkopostna w naszym dekanacie odbywać się będzie jeszcze dziś w Rykowisku, w poniedziałek w parafii Polskie Łąki i we wtorek w parafii Sucha. Dla tych, którzy pracują do późna chcemy zorganizować spowiedź dodatkową w środę od godz. 20:00 do 21:00 w naszym kościele parafialnym.
 • Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej „Przemienienie” z planem całego Triduum Paschalnego.
 • TRIDUUM PASCHALNE

Tegoroczne obchody Triduum skupią się tylko na JEDNEJ CENTRALNEJ LITURGII w kościele parafialnym. Nie będzie więc liturgii w Bysławku, poza Drogą Krzyżową w Wielki Piątek i święceniem pokarmów w Wielką Sobotę. Bardzo mi zależy na tym, by ta jedna w roku liturgia połączyła wszystkich naszych parafian, z wszystkich naszych wiosek, w jednym miejscu. Wyrazimy w ten sposób jedność; że jesteśmy jedną piękną wspólnotą parafialną. W piśmie przypominającym o obchodach Triduum Paschalnego Wydział Duszpasterski naszej diecezji zwrócił mi uwagę na jeden element, mianowicie, że celebracja powinna być jedna w parafii i odbywać się zgodnie z Ceremoniałem, który wskazuje, że szczególnym miejscem tej celebracji, zwłaszcza Wigilii Paschalnej jest chrzcielnica. To wokół niej koncentruje się liturgia. Zatem bardzo proszę tych parafian, którzy planują uczestniczyć w Triduum, a w poprzednich latach, korzystali z tej liturgii w Bysławku, o podjęcie tego wysiłku i zaplanowania swej obecności w kościele parafialnym. W związku z tym program tych dni jest następujący:

WIELKI CZWARTEK

 • o godz. 16:15 odbędzie się wprowadzenie do Triduum Paschalnego dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 17:00. Tego dnia wspominamy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Komunii Świętej udzielamy pod dwiema postaciami. Po uroczystości przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do 22:00.

WIELKI PIĄTEK

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 do liturgii Męki Pańskiej.
 • DROGA Krzyżowa w Bysławku - w kierunku Golgoty - 12:00
 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17:00. Dary pieniężne składane podczas adoracji krzyża będą tradycyjnie przeznaczone na bazylikę Bożego Grobu w Jerozolimie.
  Na zakończenie Liturgii nastąpi procesja eucharystyczna do Bożego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00.
 • Gorzkie Żale rozpoczniemy o godz. 20:00. W czasie śpiewu Gorzkich Żali w kościele parafialnym będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
 • Strażaków z Bysławia proszę, by wzorem lat ubiegłych, pełnili wartę honorową przy Bożym Grobie w Wielki Piątek od 20:00 do 22.00 oraz w Sobotę od 20.00 do 21.30.
 • W Wielki Piątek obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy.

WIELKA SOBOTA

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od 10:00 do 21:30
 • Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 10:00 i 16:00 w kościele parafialnym; o godz. 12:00 i 14:00 w Bysławku oraz o godzinie 14:30 w Minikowie. Na poświęcenie pokarmów przynosimy ze sobą skarbonki z jałmużną wielkopostną i składamy je przed ołtarzem. UWAGA! Nie będzie błogosławieństwa pokarmów po wielkosobotniej liturgii.
 • WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna się o godz. 21:30 w kościele parafialnym. Przynosimy ze sobą świece. Ta Uroczystość jest największą w kościele katolickim, wspólnie odśpiewamy uroczyste Alleluja, obwieszczające fakt Zmartwychwstania. Po Mszy Świętej procesja rezurekcyjna. Niech nie zabraknie nas w tym ważnym momencie dla Kościoła.
 • Niedziela Zmartwychwstania. Msze Święte: w Bysławku o godz. 9:00 wraz z procesją wielkanocną, o 10:30 w kościele parafialnym i o godz. 12:00 w Minikowie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30 i 17:00. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 chrzest w naszej parafii.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w Bysławku o 9:00 oraz w Minikowie o 12.00. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL.
 • Do wieczności odeszły: ś.p. Teresa Pacek z Bysławia oraz ś.p. Gertruda Suchomska z Płazowa . Pogrzeby odbyły się w sobotę. Dobry Jezu… Zmarła także ś.p. Halina Lala z Bysławia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w parafii św. Antoniego w Bydgoszczy.
crossmenu