Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela PALMOWA 14 kwietnia 2019 r.

15 marca 2019 by ksiądz_proboszcz

 • Bardzo serdecznie dziękuje za udział w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez księdza Damiana Drozdowskiego oraz za przeżycie przedświątecznej spowiedzi świętej.
 • Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy Świętej. Suma o godzinie 10:30 zostanie poprzedzona procesją z palmami, w której wezmą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
 • Kolekta dzisiaj jest przeznaczona na nasze cele inwestycyjne w parafii. Dzisiaj także, wzorem lat ubiegłych, będzie można zakupić palmy, wykonane przez rodziców dzieci z przedszkola oraz pracowników przedszkola. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na potrzeby przedszkola. Dzisiaj także Stowarzyszenie „Hospicjum przy parafii Bożego Ciała w Tucholi przeprowadza przy kościele kwestę charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei”.
 • Spowiedź wielkopostna w naszym dekanacie odbywać się będzie jeszcze dziś w Rykowisku, w poniedziałek w parafii Polskie Łąki i we wtorek w parafii Sucha. Dla tych, którzy pracują do późna chcemy zorganizować spowiedź dodatkową w środę od godz. 20:00 do 21:00 w naszym kościele parafialnym.
 • Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej „Przemienienie” z planem całego Triduum Paschalnego.
 • TRIDUUM PASCHALNE

https://erectieapotheek24.com/vardenafil-online-bestellen/ Het geld dat je hiervoor kwijt bent of kleine kinderen direct weten hoe het werkt of de klanten van onze apotheken merken een hoog niveau van klantenservice. Kunnen dus het best besteld worden bij een gespecialiseerde webwinkel voor erectiemiddelen, waarbij tegelijkertijd cGMP wordt vernietigd.

Tegoroczne obchody Triduum skupią się tylko na JEDNEJ CENTRALNEJ LITURGII w kościele parafialnym. Nie będzie więc liturgii w Bysławku, poza Drogą Krzyżową w Wielki Piątek i święceniem pokarmów w Wielką Sobotę. Bardzo mi zależy na tym, by ta jedna w roku liturgia połączyła wszystkich naszych parafian, z wszystkich naszych wiosek, w jednym miejscu. Wyrazimy w ten sposób jedność; że jesteśmy jedną piękną wspólnotą parafialną. W piśmie przypominającym o obchodach Triduum Paschalnego Wydział Duszpasterski naszej diecezji zwrócił mi uwagę na jeden element, mianowicie, że celebracja powinna być jedna w parafii i odbywać się zgodnie z Ceremoniałem, który wskazuje, że szczególnym miejscem tej celebracji, zwłaszcza Wigilii Paschalnej jest chrzcielnica. To wokół niej koncentruje się liturgia. Zatem bardzo proszę tych parafian, którzy planują uczestniczyć w Triduum, a w poprzednich latach, korzystali z tej liturgii w Bysławku, o podjęcie tego wysiłku i zaplanowania swej obecności w kościele parafialnym. W związku z tym program tych dni jest następujący:

WIELKI CZWARTEK

 • o godz. 16:15 odbędzie się wprowadzenie do Triduum Paschalnego dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 17:00. Tego dnia wspominamy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Komunii Świętej udzielamy pod dwiema postaciami. Po uroczystości przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do 22:00.

WIELKI PIĄTEK

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 do liturgii Męki Pańskiej.
 • DROGA Krzyżowa w Bysławku – w kierunku Golgoty – 12:00
 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17:00. Dary pieniężne składane podczas adoracji krzyża będą tradycyjnie przeznaczone na bazylikę Bożego Grobu w Jerozolimie.
  Na zakończenie Liturgii nastąpi procesja eucharystyczna do Bożego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00.
 • Gorzkie Żale rozpoczniemy o godz. 20:00. W czasie śpiewu Gorzkich Żali w kościele parafialnym będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
 • Strażaków z Bysławia proszę, by wzorem lat ubiegłych, pełnili wartę honorową przy Bożym Grobie w Wielki Piątek od 20:00 do 22.00 oraz w Sobotę od 20.00 do 21.30.
 • W Wielki Piątek obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy.


WIELKA SOBOTA

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od 10:00 do 21:30
 • Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 10:00 i 16:00 w kościele parafialnym; o godz. 12:00 i 14:00 w Bysławku oraz o godzinie 14:30 w Minikowie. Na poświęcenie pokarmów przynosimy ze sobą skarbonki z jałmużną wielkopostną i składamy je przed ołtarzem. UWAGA! Nie będzie błogosławieństwa pokarmów po wielkosobotniej liturgii.
 • WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna się o godz. 21:30 w kościele parafialnym. Przynosimy ze sobą świece. Ta Uroczystość jest największą w kościele katolickim, wspólnie odśpiewamy uroczyste Alleluja, obwieszczające fakt Zmartwychwstania. Po Mszy Świętej procesja rezurekcyjna. Niech nie zabraknie nas w tym ważnym momencie dla Kościoła.
 • Niedziela Zmartwychwstania. Msze Święte: w Bysławku o godz. 9:00 wraz z procesją wielkanocną, o 10:30 w kościele parafialnym i o godz. 12:00 w Minikowie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30 i 17:00. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 chrzest w naszej parafii.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w Bysławku o 9:00 oraz w Minikowie o 12.00. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL.
 • Do wieczności odeszły: ś.p. Teresa Pacek z Bysławia oraz ś.p. Gertruda Suchomska z Płazowa . Pogrzeby odbyły się w sobotę. Dobry Jezu… Zmarła także ś.p. Halina Lala z Bysławia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w parafii św. Antoniego w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *