Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
24 grudnia 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela ADWENTU 23 grudnia 2018r.

 1. Dzisiaj kończy się Adwent. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszej parafii. Na początku bardzo dziękuję za obecność na roratach. Dziękuję wszystkim dzieciom, które z lampionami tworzyły piękną atmosferę Mszy roratnich. Dzisiaj jeszcze ostatnia spowiedź w naszym dekanacie w parafii Rykowisko. Serdecznie zapraszam. Dla tych, którzy nie mogli skorzystać ze spowiedzi parafialnej w sobotę i dzisiaj w Rykowisku - okazja do spowiedzi jeszcze jutro w Wigilię od godz. 8:30.
 • Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Z potrzeby serca zachęca się w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wigilijna kolacja wprowadza nas w Uroczystość Narodzenia Syna Bożego. Gorąco zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w nocnych Mszach Świętych. Zostaną odprawione w następującym porządku:
 • W Minikowie o godz. 20:30.
  • W Bysławku w kościele poklasztornym o godz. 22:00.  
  • W Bysławiu w kościele parafialnym o godz. 24:00.
 • We wtorek – w I Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9:00 w  kościele w Bysławku i o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Bysławiu. Nie będzie Mszy o godz. 7:30 w Bysławiu, 12:00 w Minikowie i 17:00.
 • We wtorek – w II Święto Bożego Narodzenia Msze Święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 • W II Święto szafarz nadzwyczajny Komunii Świętej od godz. 11:30 zanosić będzie Komunię Świętą chorym. Jeżeli są chorzy, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 • Ofiary składane do skarbonki przy żłóbku są przeznaczone na rzecz misji.
 • Życzenia wszelkiej pomyślności, radości, spełnienia marzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla całej wspólnoty parafialnej przesyła Wójt naszej Gminy pani Joanna Jastak z Przewodniczącą Rady Gminy panią Zofią Reszka, a także Starosta Tucholski Michał Mróz. Teksty życzeń są umieszczone na tablicy ogłoszeń.
 • Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
 • W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy peregrynację Figury Matki Bożej Fatimskiej. Jeżeli są rodziny, które nie przyjęły Matki Bożej u siebie z różnych względów, a chciałyby to uczynić to proszę o zapisywanie się w zakrystii. Od teraz figura będzie odbierana zawsze po Mszy Świętej w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszam!
 1. W dniach 4-6 stycznia 2019 r. w kompleksie Poklasztornym w Bysławku odbędzie się Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego. Dodatkowe informacje oraz zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl.
 1. Od czwartku rozpoczynamy kolędy, czyli wizyty duszpasterskie. Program jest umieszczony na tablicy ogłoszeń, na naszej stronie internetowej i w gazetce parafialnej. Na dni do końca roku kalendarzowego przedstawia się następująco:
L.P. DATA DZIEŃ GODZ. KOLĘDA
1. 27 grudnia Czwartek 12:00   PŁAZOWO – prawa strona
2. 28 grudnia Piątek 12:00 PŁAZOWO – wybudowania i lewa strona
3. 29 grudnia Sobota 12:00   BYSŁAWEK - wybudowania pod Szumiącą  
4. 30 grudnia Niedziela 13:00 BYSŁAWEK Wieś
  31 grudnia Poniedziałek Kolędy nie będzie!!!
  1 stycznia Wtorek

Podczas kolęd Msze Święte w czwartek i piątek będą odprawione tylko w kościele parafialnym o 8:30.

 1. W ubiegłą niedzielę ks. Biskup Ryszard Kasyna udzielił promocji 60 nowym szafarzom Komunii Świętej, wśród których był także nasz parafianin p. Wiesław Wiśniewski z Płazowa. Naszemu nowemu szafarzowi składamy serdeczne życzenia z tej okazji i życzymy samych radości z pełnienia tej funkcji w Kościele.
crossmenu