Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
29 października 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła 28 października 2018r.

 • Kończy się październik – miesiąc różańcowy. Różaniec w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00, w Bysławku do środy o 18:00, a w Minikowie o 16:30.
 • W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
 • Poniedziałek (29.10) – Kościół Domowy
 • Wtorek (30.10) – klasa VII b
 • NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE DLA DZIECI w poniedziałek i wtorek o godz. 16:00.
 • W środę 31.10 zapraszamy dzieci i młodzież, a także dorosłych na Wieczór ze Świętymi w kościele parafialnym pod nazwą „Wszyscy Święci balują w Bysławiu”. Rozpoczynamy o godz. 16:00. Zapraszamy dzieci, by w tym dniu przebrały się za postać jakiegoś świętego bądź anioła. W czasie tego spotkania będzie ostatnie nabożeństwo różańcowe oraz Msza Święta.
 • W czwartek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:30 i 10:30 w kościele parafialnym i o 9:00 w Bysławku. Po Mszy Świętej o 10:30 uroczysta procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie i Mszy wieczornej o 17:00!!!
 • Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie młodzież na modlitwę na cmentarzu w dniu 1 listopada o godz. 20:00. Na to wieczorne spotkanie przynosimy ze sobą świece.
 • W uroczystość Wszystkich Świętych po południu oraz przez cały dzień Zaduszny we wszystkich kościołach można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych. Poza tym w dniach 1 – 8 listopada można codziennie jeden raz uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych.
 • Przyjmuję już wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada. Ofiary ze zdrowasiek będą przeznaczone na prace związane z renowacją murów naszego cmentarza.
 • Przy okazji Uroczystości Wszystkich Świętych przypominam, że 20 lat od pogrzebu należy przedłużyć rezerwację miejsca na cmentarzu. Nieutrzymywane groby powyżej 50 lat od daty pogrzebu będziemy likwidować, a miejsca przeznaczać na kolejne pochówki.
 • Dzień Zaduszny – przypada w najbliższy piątek. Msze Święte z modlitwą za zmarłych będą sprawowane – o godz. 10:00 i 17:00 w Bysławiu, o 18:00 w Bysławku i o godz. 18:30 w Minikowie.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • W sobotę na Mszy Świętej o godzinie 17:00 chrzest w naszej parafii. Na godz. 20:00 serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Przemienienie”.
 • Dziś o godz. 15:00 w Domu Strażaka w Bysławiu odbędzie się Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych zorganizowany przez nauczycieli z naszej szkoły w związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
crossmenu