15 października 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła 14 października 2018r.

• Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zakończyła swoje rekolekcje kerygmatyczne. Z tego miejsca bardzo dziękuję ks. Radkowi Karczewskiemu z Bysławka, który poprowadził rekolekcje; dziękuje za udostępnienie remizy strażackiej, moje podziękowania składam także katechetkom i wszystkim dorosłym opiekunom; dziękuję także pani Ewie Kufel za przygotowanie obiadu dla młodzieży.
  • Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na kolektę przeznaczoną na cele inwestycyjne w naszej parafii.
  • Dzisiaj Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
  • Trwa październik – miesiąc różańcowy. Zachęcam do modlitwy różańcowej w naszej wspólnocie parafialnej jak i w naszym domach. Różaniec od poniedziałku do soboty o godz. 17:00, w Bysławku o 18:00, a w Minikowie o 16:30.
  • W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
  • Poniedziałek (15.10) – ministranci
  • Wtorek (16.10) – klasa VIII A
  • środa (17.10) – róża św. Maksymiliana
  • czwartek (18.10) – róża św. Teresy
  • piątek (19.10) – róża św. Rozalii
  • sobota (20.10) – róża św. Faustyny
  • NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE DLA DZIECI w tym tygodniu tylko w poniedziałek i wtorek o godz. 16:00.
  • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W związku z tym przyjmuję już wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada. Ofiary ze zdrowasiek będą przeznaczone na prace związane z renowacją murów naszego cmentarza.
  • Do wieczności odeszła ś.p. Czesława Olszewska z Bysławia. Pogrzeb odbył się w środę. Dobry Jezu…