Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
28 sierpnia 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie TRÓJCY ŚWIĘTEJ 27 maja 2018r.

 • Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Do Stołu Pańskiego przystąpi 47 dzieci. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej i zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Nie będzie już nabożeństwa majowego po Mszy o godz. 17:00.

Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie.

  • W poniedziałek – Msza Święta o godz. 17:00 w kościele parafialnym. Tego dnia dzieci złożą przy ołtarzu dar na misje.
  • We wtorek odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Koronowa i Byszewa do Matki Bożej Królowej Krajny. Wyjazd sprzed szkoły o godz. 8:00. Dzieci po powrocie nie przychodzą już na Mszę wieczorną w parafii.
  • W środę zapraszamy dzieci komunijne do Minikowa na godz. 18:00.
  • W czwartek zapraszamy dzieci komunijne do uczestnictwa w procesji Bożego Ciała.
  • W piątek – zapraszamy dzieci komunijne do Bysławka na godz. 18:00 – tego dnia zakończenie Białego Tygodnia.Dzieci pierwszokomunijne od poniedziałku będą przeżywały tzw. Biały Tydzień. Porządek Białego Tygodnia jest następujący:
 • W sobotę natomiast zapraszam dzieci klas IV, które I Komunię Świętą przyjęły w zeszłym roku. O godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta w pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź święta dla tych dzieci w piątek od 16:00.
 • W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, czyli BOŻE CIAŁO. Msze Święte zostaną odprawione w zmienionym porządku, mianowicie: o 7:30 i 9:30 w kościele parafialnym oraz o godz. 12:00 w kościele w Bysławku. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie i Mszy o godz. 17:00 w kościele parafialnym.
 • UROCZYSTA PROCESJA odbędzie po Mszy o 9:30 ulicami Bysławia oraz po Mszy o godz. 12:00 w Bysławku. Procesja eucharystyczna wyruszy tradycyjną trasą. Towarzyszyć będzie nam orkiestra dęta. Cztery ołtarze zostaną przygotowane w dotychczasowych miejscach. Bardzo proszę o ich przygotowanie na czas procesji. Można odbierać tła do ozdoby poszczególnych ołtarzy. Zachęcam do udekorowania domów na trasie procesji. Wzorem poprzednich lat nasi strażacy będą czynnie uczestniczyć w procesji i pilnować porządku na trasie. Przypominam że uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym w kościele zatem sam udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej.
 • Ćwiczenia dziewczynek pragnących sypać kwiatki podczas procesji eucharystycznej odbędą się w poniedziałek i w środę o 17:30 przy kościele parafialnym oraz o 18:30 w Bysławku. Do sypania kwiatków mogą też zgłosić się tegoroczne dziewczynki pierwszokomunijne.
 • Podczas Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywać się będzie codziennie w dni powszednie w łączności ze Mszą świętą, a w następną niedzielę w łączności ze Mszą świętą o godz. 10.30.
 • W piątek rozpoczynamy czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy o 17:00, a w Bysławku w łączności ze Mszą Świętą.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne –I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • W sobotę serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • Pragniemy zorganizować kolonie parafialne dla dzieci w dniach 25-29 czerwca, które odbędą się tak jak w ubiegłym roku - w Chmielnie. Zapisy od przyszłego tygodnia. Koszt 280 zł od osoby.
 • Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej „Przemienienie”.
crossmenu