Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
13 sierpnia 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12 sierpnia 2018r.

  1. Witam wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy owocnego wypoczynku. Dzisiaj odpust św. Maksymiliana w parafii Sucha. Suma o godz. 11:30.
  2. Dziękuję wszystkim za udział w naszym Odpuście Parafialnym. Moje gorące podziękowania składam raz jeszcze wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia naszego festynu parafialnego. Fotorelację można obejrzeć na naszej stronie internetowej. Jeżeli chodzi o Odpust Matki Bożej Pocieszenia w kościele poklasztornym w Bysławku to odbędzie się w niedzielę 2 września. Suma zostanie odprawiona o godz. 12:00.
  3. Witam w naszej parafii Zbigniewa Drzała z Gdańska-Letnicy. Po mszach świętych, będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także książkę autorstwa ks. Zbigniewa „Ukaż mi Swą Twarz. Jak rozpoznać Boga we współczesnym świecie.” Stanowią one cegiełkę na rzecz generalnego remontu kościoła w Gdańsku Letnicy. Każdy darczyńca otrzyma w prezencie koronkę do Siedmiu Boleści NMP wraz  z rozważaniami.
  4. Dziękuję za wszystkie ofiary składane dzisiaj na kolektę, która jest przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
  5. Jutro 13 dzień miesiąca, zatem zapraszam na godzinę 20:00 na kolejne nabożeństwo fatimskie. Przynosimy ze sobą świece.
  6. W środę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, inaczej zwana uroczystością Matki Bożej Zielnej. W naszej parafii Msze w porządku niedzielnym: o 7:30, 10:30 i 19:00 w Bysławiu, o 9:00 w Bysławku i o 12:00 w Minikowie. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
  7. Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  8. Tegoroczne dożynki gminne odbędą się w najbliższą sobotę 18 sierpnia w Trutnowie. Rozpoczną się Mszą Świętą sprawowaną o godz. 15:00. Bliższe informacje znajdują się w gablocie.
crossmenu