Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
21 maja 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018r.

  • Dziękuję za udział w nabożeństwie fatimskim w minioną niedzielę. Zapraszam na kolejne każdego 13-go dnia miesiąca do października włącznie. Dziękuje także za wszystkie ofiary składane na nasze inwestycje, których łączna suma wyniosła 3060 zł.
  • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą o godz. 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w kościele poklasztornym. W kościele filialnym w Minikowie w dni powszednie o godz. 18.00.
  • Młodzież naszej parafii zapraszam na Mszę Świętą ze Słowem Bożym do niej skierowanym w najbliższy piątek na godz. 20:00.
  • Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się w poniedziałek i środę o godz. 15:30.
  • Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin odbędzie w sobotę o godz. 8:45.
  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego. Podczas tej Mszy świętej ławki w przedniej części kościoła będą zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Nad porządkiem podczas uroczystości będą czuwać nasi strażacy. Dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodzice zbierają się na wyznaczonym miejscu przed kościołem o godz. 10.15. Pozostałych członków rodzin oraz gości prosimy o wejście do kościoła. Uroczystość I Komunii Świętej obsługiwać będzie tylko jeden kamerzysta i jeden fotograf. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej. Podczas tego nabożeństwa zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Nie będzie już tego dnia nabożeństwa majowego po Mszy o godz. 17:00.
  • W związku z uroczystością I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Nie będzie zatem Mszy w Minikowie w przyszłą niedzielę o 12:00, tylko w sobotę o godz. 18:30.
  • W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej kończy się także czas Komunii Świętej wielkanocnej. Jeżeli ktoś nie skorzystał z Komunii wielkanocnej w tym roku to zachęcam jeszcze w tym tygodniu do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź odbywa się przed każdą Mszą Świętą.
  • Wczoraj w Bazylice Katedralnej odbyły się święcenie kapłańskie. Wyświęcono 8 nowych księży dla naszej diecezji. Księży Neoprezbiterów zawierzamy wstawiennictwu Maryi, prosząc także o dary Ducha Świętego w rozpoczynającej się dla nich kapłańskiej drodze.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz gazetek misyjnych: „Świat Misyjny” i „Misje dzisiaj”.
crossmenu