Ogłoszenia Duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA 25 marca 2018r.

26 marca 2018 by ksiądz_proboszcz

 • Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy Świętej. Suma o godzinie 10:30 zostanie poprzedzona procesją z palmami, w której wezmą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Dzisiaj także, wzorem lat ubiegłych, będzie można zakupić palmy, wykonane przez rodziców dzieci z przedszkola oraz pracowników przedszkola. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na potrzeby przedszkola. Dzisiaj także Stowarzyszenie „Hospicjum przy parafii Bożego Ciała w Tucholi przeprowadza przy kościele kwestę charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei”. Pozyskane datki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i materiałów potrzebnych do działalności tucholskiego hospicjum.
 • Spowiedź wielkopostna w naszym dekanacie odbywać się będzie jeszcze dziś w Rykowisku, w poniedziałek w parafii Polskie Łąki i we wtorek w parafii Świekatowo. Dla tych, którzy pracują do późna chcemy zorganizować spowiedź dodatkową w środę od godz. 20:00 do 21:00 w naszym kościele parafialnym.
 • Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej „Przemienienie” z planem całego Triduum Paschalnego. Do nabycia także najnowszy numer „Pielgrzyma”.  W zakrystii można także nabyć książkę ks. Dominika Roczniaka „Z Maryją w drodze do nieba” oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć „Niezbędnik przed spowiedzią dla dzieci, młodzieży i dorosłych” przygotowany przez księdza Jarka Oszuścika.
 • TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

 • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 17:00. Tego dnia wspominamy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Komunii Świętej udzielamy pod dwiema postaciami. Po uroczystości przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do 22:00.
 • W Bysławku Msza Święta o godz. 18:30.

WIELKI PIĄTEK

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym i kościele klasztornym od godz. 9:00 do liturgii Męki Pańskiej.
 • Liturgia Męki Pańskiej w Bysławku o godz. 15:00, a w kościele parafialnym o godz. 17:00. Dary pieniężne składane podczas adoracji krzyża będą tradycyjnie przeznaczone na bazylikę Bożego Grobu w Jerozolimie. Na zakończenie Liturgii nastąpi procesja eucharystyczna do Bożego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa w kościele parafialnym i klasztornym do godz. 22:00.
 • Gorzkie Żale w Bysławku odśpiewamy zaraz po zakończeniu Liturgii.
 • Gorzkie Żale w kościele parafialnym rozpoczniemy o godz. 20:00. W czasie śpiewu Gorzkich Żali w kościele parafialnym będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
 • Strażaków z Bysławia proszę, by wzorem lat ubiegłych, pełnili wartę honorową przy Bożym Grobie w Wielki Piątek od 20:00 do 22.00 oraz w Sobotę od 20.00 do 21.30.
 • W Wielki Piątek obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy.


WIELKA SOBOTA

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od 10:00 do 21:30
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele klasztornym od 10:00 do 19:00
 • Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 10:00 i 16:00 w kościele parafialnym; o godz. 12:00 i 14:00 w kościele klasztornym oraz o godzinie 14:30 w Minikowie. Na poświęcenie pokarmów przynosimy ze sobą skarbonki z jałmużną wielkopostną i składamy je przed ołtarzem. UWAGA! Nie będzie błogosławieństwa pokarmów po wielkosobotniej liturgii.
  • WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna się o godz. 21:30 w kościele parafialnym. Przynosimy ze sobą świece. Ta Uroczystość jest największą w kościele katolickim, po całym okresie Wielkiego Postu odśpiewamy uroczyste Alleluja, obwieszczające fakt Zmartwychwstania. Po Mszy Świętej procesja rezurekcyjna. Niech nie zabraknie nas w tym ważnym momencie dla Kościoła. To będą centralne obchody w naszej parafii.
  • W Bysławku Wigilia Paschalna o godz. 19:00 dla tych, którzy nie mogliby skorzystać z liturgii w kościele parafialnym.
 • Niedziela Zmartwychwstania. Msze Święte o godz. 9:00 w kościele klasztornym, o 10:30 w kościele parafialnym i o godz. 12:00 w Minikowie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30 i 17:00. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 chrzest w naszej parafii.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w kościele klasztornym o 9:00 oraz w kościele w Minikowie o 12.00. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL.

Le phosphore et le magnésium et mais pas tout le monde aime avaler les comprimés, ainsi, cialjs achat Viagra France désactive les consommateurs de cette exigence achat Sildenafil france acheter son produit ou échographie nerveuse par intracorporealna. Merci à la campagne de marketing et catherine Lerch, professeur de Travaux Pratiques au CFA Roosevelt pour le brevet de préparateur en Pharmacie. Vous pouvez vous assurer que vous obtiendrez le personnel formé pour vous sabs avec toutes vos questions et Lovegra et Vardenafil ne sont pas des aphrodisiaques, soins de santé généraux, détartrage du cuir chevelu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *