Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
26 marca 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA 25 marca 2018r.

 • Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej Mszy Świętej. Suma o godzinie 10:30 zostanie poprzedzona procesją z palmami, w której wezmą udział dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Dzisiaj także, wzorem lat ubiegłych, będzie można zakupić palmy, wykonane przez rodziców dzieci z przedszkola oraz pracowników przedszkola. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na potrzeby przedszkola. Dzisiaj także Stowarzyszenie „Hospicjum przy parafii Bożego Ciała w Tucholi przeprowadza przy kościele kwestę charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei”. Pozyskane datki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i materiałów potrzebnych do działalności tucholskiego hospicjum.
 • Spowiedź wielkopostna w naszym dekanacie odbywać się będzie jeszcze dziś w Rykowisku, w poniedziałek w parafii Polskie Łąki i we wtorek w parafii Świekatowo. Dla tych, którzy pracują do późna chcemy zorganizować spowiedź dodatkową w środę od godz. 20:00 do 21:00 w naszym kościele parafialnym.
 • Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej „Przemienienie” z planem całego Triduum Paschalnego. Do nabycia także najnowszy numer „Pielgrzyma”.  W zakrystii można także nabyć książkę ks. Dominika Roczniaka „Z Maryją w drodze do nieba” oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć „Niezbędnik przed spowiedzią dla dzieci, młodzieży i dorosłych” przygotowany przez księdza Jarka Oszuścika.
 • TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

 • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 17:00. Tego dnia wspominamy pamiątkę ustanowienia sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Komunii Świętej udzielamy pod dwiema postaciami. Po uroczystości przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do 22:00.
 • W Bysławku Msza Święta o godz. 18:30.

WIELKI PIĄTEK

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym i kościele klasztornym od godz. 9:00 do liturgii Męki Pańskiej.
 • Liturgia Męki Pańskiej w Bysławku o godz. 15:00, a w kościele parafialnym o godz. 17:00. Dary pieniężne składane podczas adoracji krzyża będą tradycyjnie przeznaczone na bazylikę Bożego Grobu w Jerozolimie. Na zakończenie Liturgii nastąpi procesja eucharystyczna do Bożego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa w kościele parafialnym i klasztornym do godz. 22:00.
 • Gorzkie Żale w Bysławku odśpiewamy zaraz po zakończeniu Liturgii.
 • Gorzkie Żale w kościele parafialnym rozpoczniemy o godz. 20:00. W czasie śpiewu Gorzkich Żali w kościele parafialnym będzie jeszcze okazja do spowiedzi.
 • Strażaków z Bysławia proszę, by wzorem lat ubiegłych, pełnili wartę honorową przy Bożym Grobie w Wielki Piątek od 20:00 do 22.00 oraz w Sobotę od 20.00 do 21.30.
 • W Wielki Piątek obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy.

  WIELKA SOBOTA

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od 10:00 do 21:30
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele klasztornym od 10:00 do 19:00
 • Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 10:00 i 16:00 w kościele parafialnym; o godz. 12:00 i 14:00 w kościele klasztornym oraz o godzinie 14:30 w Minikowie. Na poświęcenie pokarmów przynosimy ze sobą skarbonki z jałmużną wielkopostną i składamy je przed ołtarzem. UWAGA! Nie będzie błogosławieństwa pokarmów po wielkosobotniej liturgii.
  • WIGILIA PASCHALNA – rozpoczyna się o godz. 21:30 w kościele parafialnym. Przynosimy ze sobą świece. Ta Uroczystość jest największą w kościele katolickim, po całym okresie Wielkiego Postu odśpiewamy uroczyste Alleluja, obwieszczające fakt Zmartwychwstania. Po Mszy Świętej procesja rezurekcyjna. Niech nie zabraknie nas w tym ważnym momencie dla Kościoła. To będą centralne obchody w naszej parafii.
  • W Bysławku Wigilia Paschalna o godz. 19:00 dla tych, którzy nie mogliby skorzystać z liturgii w kościele parafialnym.
 • Niedziela Zmartwychwstania. Msze Święte o godz. 9:00 w kościele klasztornym, o 10:30 w kościele parafialnym i o godz. 12:00 w Minikowie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30 i 17:00. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 chrzest w naszej parafii.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą sprawowane wg niedzielnego porządku, a więc w kościele parafialnym o 7.30 i o 10.30 i 17:00, w kościele klasztornym o 9:00 oraz w kościele w Minikowie o 12.00. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny będzie tradycyjnie przeznaczona na rzecz KUL.
crossmenu