Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
12 lutego 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela ZWYKŁA 11 lutego 2018r.

 • Dzisiaj przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 w kościele parafialnym odbędzie się sakrament namaszczenia chorych.
 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na nasze cele inwestycyjne.
 • W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcam do osobistych postanowień i wyrzeczeń wielkopostnych.
  • W ramach przygotowania do Wielkiego Postu w poniedziałek i wtorek od godziny 16:00 do 17:00 odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W środę 14 lutego przypada Popielec. Msze Święte z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 10:00 i 17:00 w kościele parafialnym, o godz. 18:00 w kościele klasztornym w Bysławku i o godz. 18:30 w Minikowie. Tego dnia obowiązuje nas wszystkich post ilościowy i jakościowy.
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywać się będą w piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 17.00, oraz o 18.30 w kościele klasztornym w Bysławku. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej sprawowana będzie Msza św. Wzorem poprzednich lat kolekta w piątki Wielkiego Postu przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu i świątecznego wystroju kościoła.
 • Gorzkie Żale odśpiewamy w niedziele po Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym W Minikowie i kościele klasztornym w Bysławku wierni śpiewać będą Gorzkie Żale kwadrans przed rozpoczęciem niedzielnej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny…
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma
 • Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie rozpocznie się w przyszłą niedzielę 18 lutego o godz. 16:00 w Sali biblioteki w Bukowcu, a zakończy się w V Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki będą odbywały się w każdą niedzielę od 16:00 do 17:30. Przypominam, że świadectwo ukończenia takiego kursu jest warunkiem koniecznym do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.
 • Informacja z gminy: Wójt Gminy Lubiewo zaprasza mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie zakładającym dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii ze środków unijnych, do uczestnictwa w spotkaniu informacyjnym
 • W piątek 16.02 o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Lubiewie
 • W piątek 16.02 o godzinie 19:00 w Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu

Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

crossmenu