Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
4 grudnia 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017 r.

  • Rozpoczynamy nowy rok kościelny pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Adwent, który jest czasem oczekiwania na przyjście Pana ma przygotować nas na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszam na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony i ustawiały się przed Mszą Świętą pod chórem. W kościele klasztornym w Bysławku Msza roratnia o godz. 18:00.
  • Od dzisiaj można nabyć świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 15 zł, a małe 8 zł.
  • W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcam do zachowania świątecznego charakteru tego dnia w naszych domach. Tego dnia przypada także 5 rocznica ingresu biskupa Ryszarda Kasyny. W naszej parafii Msze Święte o godzinie 9:00 (nie! O 10:00) i 17:00. W Bysławku Msza Św. o godz. 18:00. Tego dnia nie będzie rorat.
  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10:30 odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na nasze cele inwestycyjne. Tego dnia w Lubiewie uroczystość patronalna ku czci św. Mikołaja.
  • Już dzisiaj informuję, że nasza parafialna spowiedź przedświąteczna z udziałem kapłanów z naszego dekanatu odbędzie się w sobotę 16 grudnia.
  • Parafia Bożego Ciała w Tucholi organizuje wyjazd na 40-te Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Bazylei w dniach od 27 grudnia br. do 2 stycznia 2018 roku. W spotkaniu mogą wziąć udział młodzi w wieku od 16 do 35 lat. Zapisy wraz z wpłatą do 9 grudnia u ks. Dominika Roczniak wikariusza z parafii p. w. Bożego Ciała w Tucholi (nr telefonu podany na plakacie w gablocie przed kościołem). Koszt wyjazdu: 400zł i 60 euro.
  • Jest nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.
crossmenu