Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
27 listopada 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie Jezusa Chrystusa KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2017 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszach o godzinie 9:00 i 10:30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Dzisiejsza uroczystość jest dniem patronalnym Akcji Katolickiej. Bardzo dziękuję za zaangażowanie członkom naszego oddziału Akcji Katolickiej. Moje serdeczne podziękowania kieruję w stronę długoletniego Prezesa Akcji Katolickiej p. Bogdana Jankowskiego, który w tym roku zakończył już swoją kadencję. A nowemu Prezesowi panu Bernardowi Juraszewskiemu życzę błogosławieństwa w realizacji pomysłów służących dobru wspólnoty Kościoła.
 2. Od poniedziałku do środy siostry Miłosierdzia obchodzą 3 ważne wspomnienia, mianowicie:
 • 27 listopada (poniedziałek) – Matki Bożej od Cudownego Medalika
 • 28 listopada (wtorek) – Świętej Katarzyny Laboure
 • 29 listopada (środa) – 384 rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.
 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • W sobotę na Mszy Świętej o godzinie 17:00 chrzest w naszej parafii. Na godz. 20:00 serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny. Adwent, który jest czasem oczekiwania na przyjście Pana ma przygotować nas na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Od następnej niedzieli będzie można nabyć świąteczne świece „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 15 zł, a małe 8 zł.
 2. Jest najnowszy numer parafialnej gazetki „Przemienienie”. Do nabycia także czasopisma o tematyce misyjnej: „Świat misyjny” oraz „Misje dzisiaj”.
 3. W przyszłym roku ok. 20 września planujemy wraz z Księdzem Dziekanem pielgrzymkę do Fatimy. Jeżeli są osoby zainteresowane takim wyjazdem to bliższe informacje można uzyskać w zakrystii lub biurze parafialnym.
 4. Do wieczności z naszej parafii odszedł ś.p. Bogdan Gwizdała z Płazowa. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…
crossmenu