Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
13 listopada 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12 listopada 2017 r.

  1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane dzisiaj na nasze inwestycje parafialne. Naszym głównym celem prac jest renowacja murów cmentarza oraz kaplicy na cmentarzu. Wykonaliśmy jedną część prac pierwszego etapu renowacji muru od strony drogi na Bysławek. Dodatkowo wymieniliśmy bramy przy obu wejściach od strony ulicy. Kolejna część prac jest zaplanowana już na przyszły rok.
  2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 15:00.
  3. Najbliższy piątek 17 listopada jest w naszej parafii dniem łączności z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Inicjatywa kleryków nosząca nazwę „Most modlitwy” jest dla nas zachętą do modlitwy w intencji nowych powołań z naszych rodzin i parafii. W tym tygodniu w seminarium zostanie odprawiona Msza Święta za naszą wspólnotę parafialną, a my w ramach łączności pragniemy powierzyć przyszłych kapłanów Jezusowi – który posyła robotników do pracy w swojej winnicy. Zapraszam wszystkich w piątek na godz. 16:30 na Adorację Najświętszego Sakramentu ofiarowaną w tej konkretnej i ważnej dla Kościoła intencji.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  5. Do nabycia kalendarze diecezjalne z sanktuariami naszej diecezji – duży – 10 zł, mały 5 zł.
  6. Do wieczności odeszła ś.p. Teresa Pieczka z Bysławia. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13:00. Różaniec po Mszach wieczornych. Dobry Jezu….
  7. W dniu wczorajszym, 11 listopada 2017 r. Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem toruńskim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej Wiesława Śmigla.

Ogarnijmy go modlitwą, prosząc dobrego Boga o potrzebne łaski w prowadzeniu wspólnoty             diecezji toruńskiej ku świętości.

crossmenu