Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
23 października 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22 października 2017 r.

 1. Bardzo dziękuję za udział naszych parafian w Dekanalnej Peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej w Świekatowie, która miała miejsce w miniony wtorek. Jako wspólnota dekanalna odnowiliśmy nasze zawierzenie Maryi i oddaliśmy w Jej ręce naszą przyszłość.
 2. Dziękuję także wszystkim, którzy pomogli w organizacji wczorajszego Turnieju Piłki Nożnej ministrantów naszego dekanatu: dyrekcji Szkoły z Panem Dyrektorem, pracownikom, nauczycielom, paniom katechetkom i młodzieży oraz OSP Bysław.
 3. Jutro organizujemy wyjazd do kina na film „Dwie Korony”. Wyjazd sprzed kościoła parafialnego o godz. 17:45. W związku z tym jutrzejsze nabożeństwo różańcowe odbędzie się wyjątkowo o 16:30.
 4. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00. Po nabożeństwie różańcowym Msza Święta. W najbliższym tygodniu prosimy o poprowadzenie różańca:
 • Poniedziałek (23.10) – bez rozważań
 • Wtorek (24.10) – róża św. Józefa
 • środa (25.10) – róża św. Faustyny
 • czwartek (26.10) – róża św. Teresy
 • piątek (27.10) – róża św. Maksymiliana
 • sobota (28.10) – schola Laudatores
 1. Różaniec dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:00. W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00. W kościele klasztornym różaniec codziennie od poniedziałku do piątku o 18:00, w sobotę i w niedzielę przed Mszą Świętą. Różaniec prowadzą siostry Miłosierdzia.
 2. W piątek (27.10) przypada 78 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego Ks. Piotra Sosnowskiego. W tym dniu prośmy Boga o dar jego rychłej beatyfikacji
 3. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W związku z tym proszę o uporządkowanie grobów na naszych cmentarzach. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, co umożliwi w czasie Oktawy, uzyskanie odpustu zupełnego za naszych zmarłych. Przyjmuję już wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada. Ofiary ze zdrowasiek będą przeznaczone na prace związane z renowacją murów naszego cmentarza.
 4. W najbliższy czwartek zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie o godz. 14:30.
 5. Można w dalszym ciągu złożyć swój podpis pod projektem Komisji Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, Karty do podpisów są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Pragniemy zorganizować dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych Wieczór ze Świętymi w dniu 31 października o godz. 16:00 pod nazwą „Wszyscy Święci balują w Bysławiu”. Zapraszamy dzieci, by w tym dniu przebrały się za postać jakiegoś świętego bądź anioła, a rodziców i dziadków prosimy o pomoc w przygotowaniu dzieci na ten dzień.
 • Jest nowy numer: „Pielgrzyma”.
 1. Do wieczności odeszła ś.p. Hildegarda Rostankowska z Bysławia. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:00. Różaniec po Mszy wieczornej. Dobry Jezu…
crossmenu