Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
16 października 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 października 2017 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii w ramach Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka rzecz Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia.
 2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 nastąpi POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
 3. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00. Po nabożeństwie różańcowym Msza Święta. W najbliższym tygodniu prosimy o poprowadzenie różańca:
 • Poniedziałek (16.10) – róża św. Rozalii
 • Wtorek (17.10) – róża św. Antoniego
 • środa (18.10) – kościół domowy
 • czwartek (19.10) – róża św. Anny
 • piątek (20.10) – ministranci
 • sobota (21.10) – Akcja Katolicka
 1. Różaniec dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:00. W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00. W kościele klasztornym różaniec codziennie od poniedziałku do piątku o 18:00, w sobotę i w niedzielę przed Mszą Świętą. Różaniec prowadzą siostry Miłosierdzia.
 2. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W związku z tym przyjmuję już wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada. Ofiary ze zdrowasiek będą przeznaczone na prace związane z renowacją murów naszego cmentarza.
 3. W najbliższy wtorek 17 października odbędzie się Dekanalna Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystości odbędą się w Świekatowie – zaproszony jest cały dekanat. Program został wywieszony na tablicy ogłoszeń. Ci z nas, którzy zdecydują się uczestniczyć w tej uroczystości są zaproszeni do tego, by przywieźć ze sobą róże, którą wkładać będziemy do specjalnych wazonów z podpisem „Parafia Bysław”. Ks. Proboszcz ze Świekatowa zaprasza, by pojawić się w strojach regionalnych, strażacy w mundurach itd. Wszystko rozpoczyna się we wtorek o godz. 18:00.
 4. Młodzież całej naszej parafii zapraszam także na Mszę Świętą ze Słowem Bożym do niej skierowanym w najbliższy piątek na godz. 20:00.
 5. Dzisiaj także można złożyć swój podpis pod projektem Komisji Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, Karty do podpisów są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 6. Nasza parafia organizuje wyjazd do kina na film „Dwie Korony” o życiu św. Maksymiliana w poniedziałek 23 października. Koszt 25 zł (w tym cena dojazdu). Wyjazd o godz. 17:45 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 • Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lubiewo wraz z parafią św. Mikołaja w Lubiewie zapraszają na pielgrzymkę do Częstochowy i do sanktuarium w Gidlach w dniach 3-4 listopada. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 1. Do wieczności odeszła ś.p. Teresa Glazik z Bysławia. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:00. Różaniec po Mszy wieczornej. Dobry Jezu…
 2. Wójt Gminy Lubiewo zaprasza mieszkańców do wstąpienia w szeregi słuchaczy  Uniwersytetu III wieku Wyższej Szkoły Gospodarki filii w Lubiewie. Tegoroczna inauguracja odbędzie się 18 października o godz. 16:00 w Domu Kultury w Lubiewie. Dodatkowych informacji dla wszystkich chętnych udziela koordynator Wioletta Szymczak
crossmenu