Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
9 października 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 października 2017 r.

 1. W dniu dzisiejszym kończymy nasze Misje Parafialne. To był ważny czas dla naszej parafii. To co zrodziło się w naszych sercach niech prowadzi ku właściwym decyzjom w naszym życiu. Ojcu Rajmundowi bardzo dziękuję za czas spędzony z nami, za piękne nauki, głoszone do nas prawdziwie z miłością i płynące z głębi serca. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli zorganizować czas misyjny: państwu kościelnym, organistom, scholi, paniom katechetkom, szczególne podziękowania kieruję do wszystkich dorosłych, którzy w czasie Misji czytali czytania oraz modlitwę powszechną.
 2. Bardzo dziękuję za ofiary składane dzisiaj na cele duszpasterskie, a więc misyjne Ojca Rajmunda. W ten sposób chcemy także podziękować jako parafia za wygłoszone do nas nauki i za modlitwę.
 3. Dziękuję za wszystkie ofiary składane w minioną niedzielę na nasze Łączna suma wyniosła 2850 zł.
 4. Dzisiaj odpust Matki Bożej Różańcowej w Iwcu. Suma odpustowa o godz. 12:00.
 5. Dzisiaj w kościele w Polsce przeżywamy Dzień Papieski i odbywa się organizowana zbiórka rzecz Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. My z racji Misji Parafialnym przenosimy ten dzień na przyszłą niedzielę.
 6. Od jutra wracamy już do stałego porządku duszpasterskiego. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Różaniec każdego dnia od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym o godz. 17:00. Po nabożeństwie różańcowym Msza Święta.

W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:

 • Poniedziałek (9.10) – róża św. Józefa
 • Wtorek (10.10) – róża św. Teresy
 • środa (11.10) – róża św. Faustyny
 • czwartek (12.10) – róża św. Maksymiliana
 • piątek (13.10) – różaniec fatimski o godz. 20:00. Przynosimy ze sobą świece. Nie będzie zatem różańca o godz. 17:00.
 • sobota (14.10) – róża św. Ojca Pio
 • Różaniec dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:00.
 • W Minikowie różaniec w dni powszednie o godz. 17:00. W kościele klasztornym różaniec codziennie od poniedziałku do piątku o 18:00, w sobotę i w niedzielę przed Mszą Świętą. Różaniec prowadzą siostry Miłosierdzia.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę o godz. 10:30 podczas której nastąpi POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW.
 2. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W związku z tym przyjmuję już wypominki roczne (zdrowaśki), których czytanie odbywa się w niedzielę przed sumą w kościele parafialnym oraz zdrowaśki jednorazowe, które czytamy w pierwszym tygodniu listopada.
 3. Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.
 4. Nasza parafialna schola Laudatores organizuje zapisy. Chętne osoby zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę 14 października o godz. 18:00 w salce parafialnej. Schola potrzebuje nowych osób, które stworzą konkretną grupę wielbiącą śpiewem Dobrego Boga. Informacja została umieszczona na tablicy ogłoszeń.
 5. Już dzisiaj pragnę zapowiedzieć, że we wtorek 17 października odbędzie się Dekanalna Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystości odbędą się w Świekatowie – zaproszony jest cały dekanat. W wielu parafiach, w tym także naszej jest figura fatimska i organizuje się nabożeństwa fatimskie dlatego ta Peregrynacja ma mieć wymiar nie tyle parafialny, co dekanalny. Bliższe informacje podam za tydzień.
 6. Od dzisiaj chcemy zorganizować zbiórkę podpisów w parafii, mającej zgodę Konferencji Episkopatu Polski pod projektem Komisji Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Karty do podpisów są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.
crossmenu