Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
2 października 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 października 2017 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze Misje Parafialne. Witam serdecznie w naszej parafii o. Rajmunda Marszałkowskiego, któremu dziękujemy za podjęcie tego konkretnego duszpasterskiego wyzwania. Proszę o modlitwę w intencji naszej parafii oraz w intencji o. Rajmunda. Po Mszach Świętych można odbierać folder z programem Misji na każdy dzień. Można zabrać jeden dodatkowy, by przekazać go komuś, o kim myślimy, że powinien takie zaproszenie otrzymać.
  2. Spotkania misyjne dla dzieci odbędą się w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 16:00. Spotkania dla młodzieży w czwartek, piątek o godz. 20:30 oraz w sobotę o godz. 19:00.
  3. Od jutra każdego dnia podczas Misji zapraszamy także na modlitwę wieczorną, czyli różaniec i Apel Jasnogórski. Od poniedziałku do środy o godz. 20:30, w czwartek, piątek o 21:00. W sobotę o 19:30 wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu. W niedziele misyjne zarówno dzisiaj jak i za tydzień różaniec o godz. 16:30. W Kościele klasztornym różaniec prowadzą siostry Miłosierdzia każdego dnia pół godziny przed Mszą świętą.
  4. W ramach przygotowania do Misji Świętych chciałbym zachęcić dorosłych parafian do czynnego uczestnictwa we Mszach Świętych misyjnych, mianowicie zapraszam chętne dorosłe osoby do zapisywania się w zakrystii lub biurze parafialnym do czytań mszalnych i modlitwy powszechnej na poszczególne dni misyjne. Teksty czytań i modlitwy powszechnej są już przygotowane i można je odbierać.
  5. Dziękuję za wszystkie ofiary składane dzisiaj na naszą kolektę inwestycyjną. W październiku jest to wyjątkowo pierwsza niedziela. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na cele duszpasterskie Ojca Rajmunda i będzie wyrazem naszego podziękowania.
  6. W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Spowiedź święta misyjna odbędzie w piątek od 15:00 do 17:00.
  7. W sobotę 7 października w dzień Matki Bożej Różańcowej odbędzie się organizowana w całej w Polsce duszpasterska akcja „Różaniec do granic”. Chętnych do duchowego połączenia z osobami przy granicach Polski zapraszam na godz. 14:00 do naszego kościoła parafialnego.
  8. Od przyszłej niedzieli chcemy zorganizować zbiórkę podpisów w parafii, która ma zgodę Konferencji Episkopatu Polski pod projektem Komisji Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”.
crossmenu