Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
28 sierpnia 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 sierpnia 2017 r.

 1. Witam w naszej parafii w dniu dzisiejszym dra Łukasza Pałubickiego, któremu dziękuję za wygłoszone Słowo Boże i pomoc duszpasterską.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za piękny gest solidarności z osobami poszkodowanymi w czasie nawałnic, które nawiedziły nasze tereny. Podczas ubiegłotygodniowej zbiórki zebraliśmy 6620 zł i 50 euro, które już w poniedziałek przekazaliśmy do Caritasu Diecezji Pelplińskiej, pilotującego bezpośrednią pomoc mieszkańcom poszkodowanych miejscowości.
 3. Dzisiaj odpust św. Bartłomieja w parafii Polskie Łąki. Suma o godz. 11:30. Natomiast Odpust Matki Bożej Pocieszenia w kościele klasztornym w Bysławku odbędzie się w przyszłą niedzielę 3 września. Suma o godz. 12:00.
 4. Dzisiaj o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza Święta dożynkowa w kościele parafialnym w Lubiewie. A w naszym kościele parafialnym o godz. 14:00 odbędzie się koncert charytatywny orkiestry OSP Bysław pt. „Pomoc dla Rytla”. Zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne –I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W piątek przed południem odwiedzę chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 15:30 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź. Będzie to jednocześnie spowiedź przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
 • W sobotę serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem naszej scholi na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 1. W związku z kończącymi się wakacjami od przyszłej niedzieli wracamy do starego porządku Mszy Świętych w niedzielę, mianowicie wieczorna Msza Święta będzie odprawiana o godz. 17:00.
 2. 1 września przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Wójt Gminy Lubiewo zaprasza w tym dniu na obchody rocznicy wraz z nabożeństwem, apelem poległych i złożeniem kwiatów do Klonowa na godz. 11:00 przy Kwaterze Poległych Żołnierzy. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.
 3. Jest nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.
 4. Nowy proboszcz w parafii Sucha ks. Piotr Lubecki zaprasza do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w parafii św. Maksymiliana w Suchej w dniach 3-5 września. Rekolekcje zakończą uroczystą instalacją Relikwii św. Matki Teresy z Kalkuty.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Krzysztof Szarkowski z Minikowa. O pogrzebie poinformujemy później. Różaniec o godz. 18:00 w kościele filialnym w Minikowie. Dobry Jezu…
crossmenu