Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
10 czerwca 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 11 czerwca 2017 r.

  • Dzisiaj, w niedzielę Trójcy Świętej kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.
  • Dziękuję za wszystkie ofiary składane dzisiaj na naszą kolektę inwestycyjną.
  • Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy o 17:00, a w kościele klasztornym w łączności ze Mszą Świętą.
  • W najbliższy wtorek 13 czerwca zapraszam na nasze drugie nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20:00.
  • W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, czyli BOŻE CIAŁO. Msze Święte zostaną odprawione w zmienionym porządku, mianowicie: o 7:30 i 9:30 w kościele parafialnym oraz o godz. 12:00 w kościele klasztornym. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie i Mszy o godz. 17:00 w kościele parafialnym.
  • UROCZYSTA PROCESJA odbędzie po Mszy o 9:30 ulicami Bysławia oraz po Mszy o godz. 12:00 w Bysławku. Procesja eucharystyczna wyruszy tradycyjną trasą. Towarzyszyć będzie nam orkiestra dęta. Cztery ołtarze zostaną przygotowane w dotychczasowych miejscach. Bardzo proszę o ich przygotowanie na czas procesji. Można odbierać tła do ozdoby poszczególnych ołtarzy. Zachęcam do udekorowania domów na trasie procesji. Wzorem poprzednich lat nasi strażacy będą czynnie uczestniczyć w procesji i pilnować porządku na trasie. Przypominam że uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym w kościele zatem sam udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej.
  • We wtorek i w środę po Mszy świętej o 17:00 w kościele parafialnym i po Mszy o 18:00 w kościele klasztornym w Bysławku odbędą się ćwiczenia dziewczynek pragnących sypać kwiatki podczas procesji eucharystycznej. Do sypania kwiatków mogą też zgłosić się tegoroczne dziewczynki pierwszokomunijne.
  • Podczas Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywać się będzie codziennie w dni powszednie w łączności ze Mszą świętą, a w następną niedzielę w łączności ze Mszą świętą o godz. 10.30.
  • Można zapisywać dzieci na kolonie parafialne, organizowane w dniach 26 czerwca – 1 lipca, które odbędą się tak jak w ubiegłym roku - w Chmielnie. Koszt 280 zł od osoby.
crossmenu