Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
29 maja 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28 maja 2017 r.

 • Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Do Stołu Pańskiego przystąpi 43 dzieci. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej i zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Nie będzie już nabożeństwa majowego po Mszy o godz. 17:00.

Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Nie będzie Mszy Świętej w Minikowie.

 • Dzieci pierwszokomunijne od poniedziałku będą przeżywały tzw. Biały Tydzień. Porządek Białego Tygodnia jest następujący:
  • W poniedziałek – Msza Święta o godz. 17:00 w kościele parafialnym. Tego dnia dzieci złożą przy ołtarzu dar na misje.
  • We wtorek zapraszamy dzieci komunijne do Bysławka na godz. 18:00.
  • W środę odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Byszewa do Matki Bożej Królowej Krajny. Wyjazd sprzed szkoły o godz. 8:15. Dzieci po powrocie nie przychodzą już na Mszę wieczorną w parafii.
  • W czwartek zapraszamy dzieci komunijne do kościoła filialnego w Minikowie na godz. 17:00.
  • W piątek – zakończenie Białego Tygodnia w kościele parafialnym na godz. 17:00.
 • W sobotę natomiast zapraszam dzieci klas IV, które I Komunię Świętą przyjęły w zeszłym roku. O godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta w pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź święta dla tych dzieci w piątek od 16:00.
 • Do środy nabożeństwa majowe odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą o godz. 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w kościele klasztornym. W kościele filialnym w Minikowie wierni gromadzą się na nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
 • W czwartek rozpoczynamy czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy o 17:00, a w kościele klasztornym w łączności ze Mszą Świętą.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu.
 • W czwartek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 • W piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną. Od 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie pierwszopiątkowa spowiedź.
 • Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, z rozważaniami i śpiewem na godzinę 20:00. Adorację zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 • Pragniemy zorganizować kolonie parafialne dla dzieci w dniach 26 czerwca – 1 lipca, które odbędą się tak jak w ubiegłym roku - w Chmielnie. Zapisy od przyszłego tygodnia. Koszt 280 zł od osoby.
 • W najbliższą sobotę 3 czerwca Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli święceń kapłańskich 9-ciu diakonom naszej diecezji. Ks. Biskup zaprasza diecezjan na tę uroczystość do Katedry Pelplińskiej na godzinę 11:00 oraz prosi o modlitwę w intencji neoprezbiterów i o nowe powołania do służby w Kościele.
 • Podajemy także do wiadomości, że Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło rekrutację na rok akademicki 2017/2018. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 8 lipca 2017 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów (szczegóły na plakacie).
crossmenu