Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu
www.parafiabyslaw.pl
22 maja 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela WIELKANOCNA 21 maja 2017 r.

 • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą o godz. 17:00 w kościele parafialnym i 18:00 w kościele klasztornym. W kościele filialnym w Minikowie wierni gromadzić się będą na nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie o godz. 18.00.
 • Dziękuję za wszystkie ofiary składane w ubiegłą niedzielę na nasze cele inwestycyjne. Łączna suma wyniosła 2630 zł.
 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W te dni Msze Święte zostaną poprzedzone procesją błagalną o urodzaje i błogosławieństwo na roli.
 • Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się w poniedziałek i środę o godz. 15:30.
 • Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodzin odbędzie w sobotę o godz. 8:45.
 • W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego. Podczas tej Mszy świętej ławki w przedniej części kościoła będą zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Nad porządkiem podczas uroczystości będą czuwać nasi strażacy. Dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodzice zbierają się na wyznaczonym miejscu przed kościołem o godz. 10.15. Pozostałych członków rodzin oraz gości prosimy o wejście do kościoła. Uroczystość I Komunii Świętej obsługiwać będzie tylko jeden kamerzysta i jeden fotograf. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych odbędzie się o godz. 15:30. Dzieciom zostaną wręczone pamiątki I Komunii Świętej. Podczas tego nabożeństwa zostanie zrobione wspólne zdjęcie. Nie będzie już tego dnia nabożeństwa majowego po Mszy o godz. 17:00.
 • W związku z uroczystością I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Nie będzie zatem Mszy w Minikowie w przyszłą niedzielę o 12:00, tylko w sobotę o godz. 18:30.
 • Jest nowy numer „Pielgrzyma””.
 • Do wieczności odszedł ś.p. Marian Jakóbczyk z Bysławia. Pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu…

INFORMACJE SPOŁECZNE

 • Absolwenci Szkoły Podstawowej w Lubiewie organizują zjazd absolwentów urodzonych w latach 1969 – 1973.Uroczystość odbędzie się w dniu 2 czerwca 2017 r. od godz. 17-tej, w Ośrodku Wczasowym „Wrzos” w Wielonku. Szczegółowych informacji udziela i zapisy do dnia 26 maja przyjmuje osobiście lub tel. 530 448 950 lub  730 907 377 p. Jolanta Pepłowska z Lubiewa. Kto usłyszy niech przybędzie, ale również powiadomi koleżankę czy kolegę, którzy nie mieszkają na terenie naszej gminy.
 • W ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu w piątek 26 maja o godzinie 18.30 na hali sportowej w Bysławiu, przeprowadzone zostaną zajęcia fitness dla wszystkich chętnych. Zajęcia są darmowe. Należy przynieść tylko wodę, obuwie zmienne i matę. Zajęcia te przeprowadzi Iwona Skorupa. Czas trwania treningu 1 h.
crossmenu